Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Trapas prezidenta Trumpa: Poslal do vzduchu letadla, i když se psalo 18. století

Zdroj: youtube
Nepovedená řeč
Během proslovu u příležitosti amerického Dne nezávislosti udělal americký prezident Donald Trump (73) fatální chybu. Vychvaloval americkou armádu pro obsazení vzduchu v 18. století. Jenže tehdy v USA ještě žádná letiště nebyla, protože první letadlo tam vzlétlo roku 1903.

O pořádný trapas se postaral americký prezident Donald Trump, když si popletl historické události během svého hodinového projevu k čtvrtečním oslavám Dne nezávislosti, který se konal ve Washingtonu u Lincolnova památníku. Dokázal svým občanům, že nemá přehled o významných datech a historická fakta zkrátka moc neřeší.

"Naše armáda obsadila vzduch, vrazila do hradeb, ovládla letiště, udělala všechno, co musela," prohlásil prezident Trump s tím, že tomu přecházela věta se zmínkou o vytvoření sjednocené armády Kongresem v červnu 1775.

Britský list The Guardian upozornil na Trumpovu chybu v proslovu. Podle slov prezidenta americká armáda obsadila vzduch a ovládla letiště během války o nezávislost roku 1775. To se ale nestalo, protože v USA žádná letadla nebyla do počátku 20. století.

Až bratři Wrightovi 17. prosince roku 1903 se vznesli k oblakům letadlem, což byl vůbec první let v USA a trval 12 sekund. Prezident Trump tedy udělal fatální chybu a nyní je terčem ostré kritiky a posměšků.

Související články

Další články