Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Transplantace vlasů: Jak to vypadá a kolik to stojí?

Nechali byste si napíchnout vlasy?
Zdroj: twitter
+ Další fotografie
Máte lehce prořídlé vlasy nebo se vám už dokonce objevila pleš. Možná vám pomůže zázračný vlasový šampon, ale pokud si chcete být naprosto jisti, existuje transplantace vlasových kořínků. Co všechno to obnáší?

Irský model Jeremy McConnell nebyl spokojený se svou kšticí, tak si nechal transplantovat vlasy a dokonce i vousy. Jak takový proces vůbec probíhá?

Při transplantaci jsou do těla vpraveny vlasové štěpy. Během jedné procedury vám vlasoví chirurgové mohou dát až 1600 těchto štěpů, ze kterých vyroste až 4000 vlasů.

Tato metoda vám může pomoci zakrýt nevzhledné kouty, pleš anebo prořídlé vlasy. Většinou se aplikují vaše vlastní štěpy z míst, kde je porost hustší. Mohou se ovšem použít i štěpy od dárce.

Zda vám nové vlasy vydrží, je otázkou. Záleží to na několika faktorech včetně toho, jak se o nové vlasy budete starat. Jestli uvažujete o této proceduře, poraďte se s odborným vlasovým chirurgem.

V České republice vyjde cena jednoho vlasového štěpu na 100 Kč. Celkově můžete za 1600 vlasových štěpů dát tedy 160 000 korun. Z našich celebrit se transplantací vlasů netají například zpěvák Petr Janda.

Jak vypadá člověk před a po zákroku, ukázal právě irský model Jeremy McConnell. Je to síla.

Související články

Další články