Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Transgender Daniela Špinar šla pod kudlu: Podstoupila operaci, lidé spekulují o pohlavním orgánu. Sama poslala tajemný vzkaz

Daniela Špinar podstoupila operaci: Čeká ji nové zrození, píše jedna ze sledujících
Zdroj: koláž eXtra.cz/Se souhlasem Lifee/Herminapress
+ Dalších 7 fotografií
ZMĚNA POHLAVÍ

Bývalá umělecká ředitelka Činohry Národního divadla Daniela Špinar od svého coming outu prošla neuvěřitelnou proměnou. Na svém Instagramu zveřejnila, že podstoupila operaci, která patří k trans životu. Její sledující to nazvali novým zrozením a spekulují o tom, že si nechala přeoperovat mužský pohlavní orgán na ženský.

Divadelní režisérka a bývalá umělecká ředitelka Činohry Národního divadla Daniela Špinar od svého coming outu, který proběhl v roce 2021, prošla neuvěřitelnou změnou. Rysy někdejšího muže se výrazně zjemnily a na svém Instagramu srší radostí z nového života. Proces tranzice přitom zahrnuje i velmi těžké momenty, včetně hormonální léčby a náročných chirurgických zákroků.

Šla "pod kudlu"

Daniela zveřejnila fotografii z fakultní nemocnice Bulovka, kde je momentálně hospitalizovaná. Ve svém příspěvku prozradila, že je po operaci, která patří k trans životu. V komentářích se objevily obavy ohledně zákroku, který Daniela podstoupila. Podle jedné z komentujících by se mělo jednat o operaci, která nahradí původní mužský pohlavní orgán ženským. “Co se děje?” napsal Vladimír s obavami o Danielu. “No, přece nové zrození,” dodala Blanche.

Zda ale Špinar podstoupila náročnou operaci pohlaví, však není jisté, dokud to ona sama nepotvrdí. V minulosti se totiž nechala slyšet, že je to pro ni utopie. “Ve vousech jsem se cítila příšerně, připadala jsem si, jako bych měla masku. Můj penis je něco, k čemu nemám takový odpor, ačkoli bych si samozřejmě přála vagínu. Tu mít ale nemůžu. Je to utopie si myslet, že operace ze mě udělá ženu,” řekla před časem v rozhovoru pro iDnes s tím, že své tělo miluje – až na některé mužské znaky.


Nutná sterilizace pro úřední změnu pohlaví

Proces tranzice je u každého individuální, každý člověk má jiný cíl. Někteří se spokojí pouze s hormonální terapií a jiní podstoupí i velmi náročné operace. Změnit úředně své pohlaví lze podle českého zákona jen v případě sterilizace. “Po zákroku, který podle zákona zahrnuje i sterilizaci (odstranění pohlavních orgánů, jako jsou varlata či děloha a vaječníky) si na základě potvrzení o jeho provedení můžete ve všech dokumentech změnit úřední pohlaví (gender). Zároveň budete mít možnost si změnit jméno na kýžený ženský nebo mužský tvar,” píše organizace Trans*parent, která usiluje o prosazování práv a pozitivních společenských změn ve prospěch transgender, nebinárních a intersex osob.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy