Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tramvaj v Praze usmrtila chodkyni: Svědkem jejích posledních sekund byla známá česká kráska

Andrea Pomeje
Zdroj: ShowPix, reprofoto Google Street View
+ Dalších 6 fotografií
Andrea Pomeje (29) nepatří mezi ty, kteří by lačně zírali na každé lidské neštěstí, ke kterému se nešťastnou náhodou připletou. V pondělí odpoledne ale viděla možná jako poslední naživu chodkyni, kterou o vteřinu později srazila tramvaj. Žena byla na místě mrtvá.

Andrea totiž bydlí nedaleko od místa nehody v pražském Břevnově.

„Bohužel jsem to viděla. Umírání je strašné, a ještě takovým způsobem. Je mi ještě teď zle od žaludku a moc lituju té paní, která zemřela. Byla jsem zrovna nakupovat v supermarketu. Stála jsem už u pokladny, odkud je vidět na vozovku. Pak jsem spatřila paní, která přecházela přes přechod a v tu chvíli ji ta tramvaj srazila. Vypadalo to tak, že předpokládala, že to stihne přeběhnout. Stačí opravdu sekunda nepozornosti a člověk si zničí život,“ řekla eXtra.cz Andrea.

„Chtěla jsem hned nějak pomoct, což asi každý, ale bylo jasné, že to nebude možné. Tramvaj paní dotáhla pár desítek metrů až k obchodu. Seběhlo se velké množství zvědavců, po čase jako první na místo přijela policie, pak i další složky. Postupně se tam objevilo i sedm hasičských aut. Snažili se zvednout tramvaj, aby paní vyprostili, nakonec přivezli i jeřáb,“ prozradila nám vyklepaná Pomeje.

„Hned jsem volala i tátovi, který jezdí se záchrankou a stanoviště má nedaleko. Neměl ale službu, tak k nehodě nejel. Od něj odmala slýchám, jaké případy zažívá, ale i tak mě to teď sebralo,“ vysvětluje.

„Hned se mi vybavilo, jak tu na Bělohorské bydlí takové množství seniorů, kteří o holích sotva chodící přecházejí koleje i mimo přechod. A kolikrát venčí pejsky i uprostřed na trávníku mezi kolejemi. Je to strašně nebezpečné,“ děsí se, že tahle nehoda zdaleka nebude první, kterou v místě bydliště viděla.

Třiačtyřicetiletou řidičku tramvaje s akutní stresovou reakcí podle iDnes.cz záchranáři odvezli do nemocnice.

K nehodě došlo krátce po vyjetí tramvaje z nedaleké zastávky U Kaštanu. Řidička má velký výhled dopředu bez překážek, tentokrát to ale bohužel nepomohlo. Chodkyně možná přecházela na poslední chvíli.

„Paní řidičky mi bylo strašně líto. Tramvaj nejde ubrzdit. Chudák opravdu strašně plakala,“ dodala Andrea.

Související články

Další články