Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Trail Park Klínovec: Zažijte kolo jinak!

Trail Park Klínovec: Zažijte kolo jinak!
Zdroj:
+ Další 3 fotografie
Průvodce na cesty 2020
Máte rádi adrenalin, dobrodružství, sport, zábavu, ale i odpočinek? Vyrazte na Klínovec, který se nachází nedaleko Karlových Varů. Toto lyžařské letovisko totiž žije i v létě a nabízí svým návštěvníkům mnoho vyžití. Doménou je bezesporu Trail Park. Necháte se lanovkou vyvézt nahoru na kopec a dolů ho sjedete po unikátních trailech v sousedícím lese.

Ať už jste začátečník nebo zkušený jezdec, ať hledáte upravenou stezku nebo technické ježdění, v Trail Parku na Klínovci najdete vše. Vychutnat si například můžete nezapomenutelnou jízdu na nejdelších flow trailech v Evropě.

Jména a sekce tratí jsou inspirovány zejména historickými a lesnickými mapami. Stezky vás tak zavedou na nepoznaná místa a jejich názvy odkazují na historii míst, kudy vedou.

Pro začátečníky

Stezky lehké obtížnosti, které jsou označené modrou barvou, jsou vhodné pro cyklisty všech věkových a výkonnostních kategorií i začínající cyklisty. Jezdec však musí mít alespoň základní zkušenost s jízdou na kole a musí být schopen kolo na stezce bezpečně ovládat. Například trail Azur si můžete užít i na terénních koloběžkách, které jsou k dispozici v půjčovně.

Střední obtížnost

Upravený, hravě houpavý a souvisle klesající flowtrail střední obtížnosti obsahuje velké množství terénních vln a klopených zatáček a je oblíben jezdci všech úrovní od mírně pokročilých až po zkušené milovníky trailů. Středně obtížné stezky jsou označené červenou barvou a jsou určeny cyklistům, kteří mají zkušenosti s jízdou v terénu po úzkých jednostopých stezkách a bezproblémově zvládají jízdu po lehkých stezkách v Trail Parku Klínovec

Vyšší obtížnost

Hřiště pro pokročilé bikery je trail s přírodním povrchem plný větších boulí, klopenek a skoků, okořeněný technickými prvky z kamenů. Na stezky označené jako náročné se vydají pokročilí cyklisté s bohatými zkušenostmi s jízdou po úzkých lesních stezkách a vysokou úrovní dovednosti ovládání kola v terénu.

Vysoká obtížnost

Sjezdové a enduro úseky pro skutečné experty, i to nabízí Trail Park Klínovec. Tyto závodní tratě jsou dějištěm prestižního iXS Downhill cupu, Mistrovství ČR ve sjezdu a České Enduro série a nyní si je můžete užít i vy. Stezky těžké obtížnosti jsou však vhodné pouze pro technicky velmi vyspělé cyklisty s velmi vysokou úrovní dovedností v ovládání kola a bohatou zkušeností s vysoce technickým a extrémně náročným terénem. Jezdec musí bez nejmenších problémů zvládat jízdu po nestabilním a kluzkém povrchu, vysoké dropy, dlouhé a vysoké skoky, prudká klesání a jízdu po odkloněném svahu.

Klasické trasy

Na vrcholu Klínovce začíná i pět různých okruhů vyznačených po lesních cestách s celkovou délkou 70 km. Nejlehčí a nejkratší okruh má 7 km, nejdelší pak 27 km. Nejlehčí ze značených tras nevyžadují vysokou fyzickou kondici a vedou většinou po asfaltových cestách dobré kvality. Tyto trasy jsou vhodné pro rodinné výlety a pro začátečníky. Zdatní cyklisté se mohou vydat na dva nejdelší a nejtěžší okruhy s neskutečnými výhledy.

Vše na jednom místě

Ani kola nemusíte tahat, stačí se zastavit v půjčovně na sjezdovce, kde je mají připravena pro malé i velké. Svačinu, ale i oběd nebo dobrou večeři si můžete vychutnat v některém z tamních gastro zařízení. No a když se vám nebude chtít jet domů, pohodlné a komfortní ubytování vám poskytnou hotely v okolí areálu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy