Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Tragický život Tiny Turner: Manžel ji týral a bil do krve, přežila oba syny

Tina Turner byla legenda.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Životní příběh

Svět přišel o další z hudebních legend, když ve středu večer zemřela královna rock and rollu Tina Turner. Měla život plný strmých vzestupů i pádů, a zatímco v kariéře excelovala, v osobním životě jí to moc nevycházelo. V mladých letech neměla moc štěstí v lásce, protože její první manžel se postupem času změnil na alkoholika a narkomana, který pro ránu nešel daleko. Rocková babička, jak zpěvačce bylo později přezdíváno, musela podle BBC News několikrát podstoupit plastickou operaci nosu, protože jí ho násilnický partner opakovaně rozbil. 

Tina Turner, vlastním jménem Anna Mae Bullock, proslula jako majitelka silného a chraplavého hlasu. Za svou pěveckou kariéru obdržela několik významných ocenění a v hudebním průmyslu se jí dařilo prakticky všechno, na co sáhla. To se ovšem nedá říci o jejím soukromém životě. Její první manžel Ike Turner slavnou zpěvačku dostal na výsluní, ale zároveň byl i její možná největší životní chybou.

Ike Turner vnesl Tině do života obrovský impuls. Byl to právě on, koho napadl umělecký pseudonym Tina Turner, který si zpěvačka nechala už navždy. V roce 1971 společně nazpívali píseň, která se objevila v top desítce americké hitparády a Tinu to tak ještě více proslavilo. Jenže jak rychle její kariéru manžel rozjel, tak ji také skoro ukončil.

Ike se změnil v nesnesitelného surovce, alkoholika a narkomana, který začal královnu rock and rollu bít. Ta kvůli jeho šíleným ranám do nosu musela několikrát na plastickou operaci, jak uvádí portál BBC News. Kvůli manželovu násilnickému chování se s Ikem rozvedla a při procesu mu raději nechala všechna autorská práva na jejich společné písně. I to vypovídalo o tom, jak zoufale chtěla z manželství pryč.

Zpěvačka se doslova vyhrabala ze dna

Svým rozhodnutím si sice dost možná zachránila život, na druhou stranu ale její kariéra schytala tvrdou ránu. Trvalo to 8 let, než se opět postavila na nohy. Mezitím zpívala jen v nočních klubech a kabaretech a finančně na tom nebyla úplně nejlépe. Na vrchol ji dostala až píseň Let's Stay Together. To vneslo do kariéry zpěvačky nový náboj, po kterém začala vydávat jednu píseň za druhou. Po devíti letech od rozvodu získala 4 ceny Grammy a Zlatou desku. Dařit se jí začalo i v lásce. Našla si o 16 let mladšího partnera Erwina Bacha, se kterým žila až do svých posledních chvil ve Švýcarsku. Mimo jiné si také změnila image a z kabaretové zpěvačky se stala rockerkou.

Ztráta obou synů

Ani s novým partnerem a znovu nastartovanou kariérou ji nečekal šťastný život až do smrti. Bohužel ji totiž postihly další dvě tragické události, které v jejím srdci zanechaly hluboké rány. Nejdříve přišla o prvorozeného syna Craiga Raymonda, který spáchal sebevraždu v roce 2018. V době úmrtí mu bylo devětapadesát let. Čtyři roky na to přišla i o svého druhého syna Ronnieho, který byl nalezen mrtvý ve svém domě v Los Angeles, jak informoval web TMZ. Příčina smrti nebyla dosud zveřejněna, ale v minulosti se Ronnie potýkal s rakovinou. Je tak dost možné, že právě této zákeřné nemoci podlehl.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy