Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Tragicky zesnulý Petr Muk odešel před 12 lety: Dcera Noemi podobu s tátou nezapře

S manželkou se moc se milovali.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
výročí

Je to už 12 let, kdy odešel do hudebního nebe zpěvák a hudebník Petr Muk (45). Zanechal po sobě tři dcery, té nejmladší přitom tehdy byly teprve tři roky. Dnes patnáctiletá Noemi jako by tatínkovi z oka vypadla.

Zpěvák Petr Muk byl rodákem z Českého Krumlova. Už od patnácti let vystupoval s různými punkovými a undergroundovými skupinami. Během toho ale stihl také vystudovat průmyslovku a chvíli se živil i jako silniční dispečer.

Petr Muk v muzikálech

Několik let byl hlavním lídrem legendární skupiny Oceán a poté společně s kolegy založil uskupení Shalom. Pak se ale začal cítit komfortně jako sólový zpěvák, a tak se vydal na svou vlastní hudební dráhu. Často se objevoval i v muzikálech, jako byly Golem, Johanka z Arku či Galileo. Za svou kariéru získal Petr Muk několik ocenění. Je dvojnásobným držitelem stříbrného Českého slavíka, opakovaně druhý byl i několikrát při udílení cen televizních diváků TýTý.

Smrt Petra Muka

Muk, který kromě vlastních novinek také skvěle přezpíval některé hity 60. let jako Bon Soir Mademoiselle Paris nebo Stín katedrál, byl na vrcholu, jenže on sám se moc dobře necítil. Bojoval totiž s bipolární poruchou a chvíle nadšení a euforie u něj střídaly hluboké deprese. A tyto stavy s ním prožívaly i jeho osudové ženy. S první manželkou Michaelou Mukovou měl dvě dcery, Michaelu a Šárku. Pak měl vztah s Michaelou Klimkovou, se kterou byl dlouhých jedenáct let.

„Bylo období, kdy byl úplně v pohodě, ale pak přišly takzvané mínusy. Petr spal pouhé tři hodiny denně. A taky neustále chodil. Prochodila jsem s ním nové martensky, protože pořád musel něco dělat,“ popsala Klimková zpěvákovy psychické stavy pro ahaonline.cz. Jeho poslední manželkou byla Eva Muková, se kterou má nejmladší dceru Noemi. Společných chvil si ale moc neužili, protože Petr Muk ve svých 45 letech zemřel. Mrtvého ho našla právě jeho manželka a jako příčina smrti bylo uvedeno udušení zvratky. Zároveň byly v jeho krvi nalezeny léky na jeho chorobu, ale i alkohol.

Mukova dcera Noemi

Dnes už patnáctiletá Noemi se svému otci velmi podobá. A nezůstalo jen u toho, zdědila po něm i velký talent. „Někdy se až leknu, jak velká podoba tam je. Noemi hraje na klavír, zpívat se ale zatím stydí, ale je to v ní. Denně spolu posloucháme Petrovy písničky,“ řekla Eva Muková portálu plus7dni.pluska.sk. Bývalá Mukova žena společně s dcerou odjela na rodné Slovensko, kde od té doby bydlí. Noemi už mluví hlavně slovensky, ovšem na Prahu a jižní Čechy, kde má nevlastní sestry, s maminkou nezanevřely a často sem jezdí.

Pro web super.cz se Eva Muková svěřila, že jí trvalo tři roky, než se s Petrovou smrtí nějak smířila. Po smrti manžela už se v showbyznysu nepohybuje a věnuje se IT projektům. Noemi je umělecky zaměřená a kromě kreslení, zpěvu, hraní na klavír a psaní jí jde skvěle i tanec, ze kterého vozí domů i mezinárodní medaile. Před pár lety se dívenka chtěla stát i zubařkou nebo tanečnicí, a tak uvidíme, kam její kroky v dospělosti povedou.


Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy