Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Tragicky zesnulý Karel Rachůnek: Záblesky tam jsou, vzpomíná na tátu patnáctiletý syn Matěj

Matěj Rachůnek: Promluvil o tom, jak vzpomíná na tátu Karla
Zdroj: koláž eXtra.cz/Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
vzpomínka

Karel Rachůnek by měl ze svého potomka jistě radost. Své děti ale bohužel nikdy vyrůstat neviděl. Je tomu právě 12 let, kdy spolu s Janem Markem a Josefem Vašíčkem tragicky zahynul na palubě letadla s hokejisty Jaroslavle. Jeho syn Matěj se vydal v tatínkových šlépějích a zkouší prorazit v zámořském hokeji. Jak na svého tatínka vzpomíná? O tom se rozpovídal v rozhovoru pro iSport. 

Nebýt letecké katastrofy 7. září 2011 v Jaroslavli, mohl by se skvělý obránce Karel Rachůnek radovat z toho, jak jde syn Matěj v jeho stopách a slaví hokejové úspěchy v Americe. Patnáctiletý nadějný hokejista se v rozhovoru pro iSport svěřil, zda si na tatínka vzpomene a jaké jsou jeho hokejové plány.

Karel Rachůnek získal s reprezentací i památné zlato na mistrovství světa v roce 2010 v Německu. V semifinále turnaje proti Švédsku, v závěru utkání, snad svým nejslavnějším gólem v kariéře poslal zápas do prodloužení. Celým Českem se tehdy nesla hláška „Rachna kachna, to to letělo…“

Skvělý obránce po sobě zanechal manželku Kateřinu, syna Matěje a dceru Kačenku. Bývalá Rachůnkova žena se později provdala za dalšího člena zlaté party z MS 2010, Petra Vampolu, se kterým má dceru Aničku. Ta se narodila v roce 2015. Právě Vampola se stal Matějovi velmi blízkým člověkem a bere ho jako druhého tátu.

Matěj na tatínka vzpomíná

“Jsem strašně rád za to, že se dali s mámou dohromady. I když spolu občas máme půtky, protože jsme oba tvrdohlaví, tak ho mám hrozně rád a obrovsky si vážím toho, co pro mě všechno udělal. Nebýt jeho a mámy, určitě nejsem tam, kde jsem. svěřuje se. Petr je zároveň i jeho trenérem a usiluje o to, aby byl Matěj co nejlepší. Stará se o něj jako o vlastního: „Doufám, že by byl Kája rád, že se o ně někdo postará jako o vlastní. Protože já je tak beru,“ řekl dříve deníku Blesk.

Když jeho tatínek odešel do hokejového nebe, byly Matějovi pouhé čtyři roky a neměl rozum z toho, co se okolo něj děje. Nějaké vzpomínky ovšem má: „Nějaký záblesky tam jsou. Vybavuje se mi, že jsme měli ve Zlíně barák, v ložnici byl červený koberec… Táta tam sedí nebo leží v posteli, já běhám kolem a on mě láskyplně okřikuje, ať tam nelítám, že si namelu,” říká s úsměvem.

Táta je pro něj hráčským vzorem

Na tátu vzpomíná a věří, že by z něj měl radost. Matěj ale nemá rád, když ho s otcem někdo srovnává. Chce si svou cestu ušlapat sám a nemá zájem o to, aby ho lidé měli rádi pro to, co dokázal jeho táta. Je pro něj však velký hráčský vzor.

V současné době vyrazil Matěj na zkušenou do Ameriky, konkrétně do Anaheimu. “V květnu jsme tam byli celá rodina na dovolené, já se zúčastnil výběrového kempu a vzali mě,” popisuje. Oficiálně se tým jmenuje Anaheim Junior Ducks a hrají nejvyšší ligu ve věku do 16 let. “Pak už vás musí vybrat do nejvyšší juniorské ligy USHL. Takže mě čeká nejdůležitější rok v kariéře,” je si vědom Matěj Rachůnek.

Související články

Další články