Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tragicky zesnulý Karel Rachůnek by dnes oslavil 41 let: Vdova si vzala hokejistova kamaráda

Tragicky zesnulý Karel Rachůnek by dnes oslavil 41 let: Vdova si vzala hokejistova kamaráda
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 18 fotografií
narozeniny
Téměř devět let uplynulo od tragické nehody letadla, při kterém zemřel i hokejový obránce a zlínský rodák Karel Rachůnek (†32). Po hokejistovi tu zbyla manželka Kateřina a děti Matěj a Kačenka. Tragicky zesnulý obránce by dnes slavil jednačtyřicáté narozeniny.

Rodinám třech českých hokejistů se 7. září 2011 obrátil život vzhůru nohama. Jan Marek (†31), Josef Vašíček (†30) a Karel Rachůnek (†32) přišli o život při letecké tragédii v ruské Jaroslavli. Zpočátku se informace o nehodě zdála jako špatný sen a nikdo jí nechtěl uvěřit...

Chyba byla na straně pilotů

Ruský hokejový klub Lokomotiv Jaroslavl, ve kterém působili i naši tři hokejisté, postihla téměř před devíti lety tragédie. Tým, který měl namířeno na utkání KHL do Minsku, se krátce po startu zřítil na letišti Tunošna. Na palubě bylo 45 pasažérů včetně posádky, 43 jich na místě zahynulo, útočník Galimov zemřel později v nemocnici.

Podrobné vyšetřování odhalilo chybu na straně obou pilotů i pochybení letecké společnosti. Letecká katastrofa zasáhla tehdy celý svět, nejvíce všech blízké zesnulých mistrů světa.

Vdova začala žít s jeho kamarádem

Manželce Karla Rachůnka Kateřině se zhroutil svět. S obráncem měla dvě děti, o které se musela ze dne na den postarat sama. Vdově v těžkých časech nejvíce pomáhal Rachůnkův kamarád a hokejista Petr Vampola. S Kateřinou Rachůnkovou se sblížili natolik, že spolu začali žít. Ač se to někomu mohlo zdát nevhodné, těm dvěma se v roce 2005 narodila společná dcera Anička. Loni v srpnu, tři týdny před Karlovými nedožitými čtyřicátými narozeninami, se dokonce vzali.

Po sezoně se chtěl vrátit do Česka

Karel Rachůnek měl život před sebou, ale také toho za dvaatřicet let stihl, jako jiný nestihne za celý život. Dosáhl spousty úspěchů v hokeji i v osobním životě. Nejstarší ze tří bratrů měl velké srdce a pokoru. Nepotrpěl si na okázalost a ke všem se vždy choval slušně. Hokejovou kariéru nastartoval ve svém rodném Zlíně a patřil k těm nejlepším. Sedm sezon působil v NHL, kde sehrál 371 utkání. Ze Spojených států se přesunul do Ruska. V národním týmu odehrál 66 utkání. Po sezoně v Jaroslavli měl v plánu návrat do Česka, chtěl být nablízku ženě a dětem. Během několika sekund se ale jeho plány rozplynuly... Týden po neštěstí se s ním ve Zlíně rozloučily tisíce lidí.

Související články

Další články