Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Tragický výbuch v Prešově zaznamenán na VIDEU: Obětí je nejméně 9, moje dcera skočila z balkonu

+ Dalších 10 fotografií
V pátek vybuchl v jednom z prešovských paneláků plyn. Mukačevskou ulicí otřásl obrovský výbuch a do této chvíle je sedm potvrzených obětí. Podle posledních informací ale může být podle hasičů obětí více než devět. Slovenský policejní sbor uvádí, že poslední pohřešovaná osoba se měla nacházet na dvanáctém podlaží, které téměř celé shořelo. Obyvatel paneláku pan Milan (61) se svěřil, že jeho dcera musela vyskočit z balkonu, aby utekla plamenům.

Třetí největší město Slovenska prožívá jednu z nejhorších tragédií. V Prešově došlo v pátek po poledni k mohutnému výbuchu plynu, který má do této chvíle na svědomí sedm obětí a zhruba čtyřicet zraněných.

Podle policejního sboru SR patrně počet obětí ještě naroste. Stále se totiž pohřešuje jedna osoba. „Podle informací od policejního sboru SR a informací, kterými disponujeme, se poslední nezvěstná osoba nachází na dvanáctém podlaží, které bylo nejvíce zasaženo výbuchem a následným intenzivním požárem,“ řekl portálu Čas.sk mluvčí HaZZ v Prešově Peter Kovalík.

„Celkově se dá předpokládat, že počet obětí na místě neštěstí je osm, ale potvrzených je sedm,“ dodal Kovalík. Výbuch panelového domu zachytila jedna z kamer restaurace Al Dente, která stojí nedaleko tragické události.

O velkém štěstí může hovořit také pan Milan, který měl v inkriminovanou dobu v hořícím domě svoji pětadvacetiletou dceru. „Volala mi, že v budově vybuchl plyn. Okamžitě jsem sedl na kolo a jel jsem za ní. Mezitím stihla vyskočit z balkonu, protože s kamarádkou bydlí v přízemí,“ řekl Čas.sk pan Milan.

Lidem postiženým výbuchem a požárem můžete pomoct i vy tím, že přispějete na zřízený transparentní účet. Jeho číslo je SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229, variabilní symbol 6122019.

Související články

Další články