Po výbuchu plynu v chemičce v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku zemřelo 6 lidí, několik dalších se zranilo. Tragická událost byla nahlášena po 10 hodině dopoledne. Vinohradská nemocnice v Praze aktivovala traumaplán, počítala s tím, že záchranáři přivezou velký počet zraněných. Po hodině a půl ho odvolala.

„Z místa mám hlášeno šest mrtvých a těžce zraněné,“ uvedla pro ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Na místo kromě záchranářů a hasičů dorazily i jednotky policie. Ta nyní zjišťuje příčiny výbuchu. Zasahovaly i záchranářské vrtulníky z Prahy a Liberce.

„Podle našich informací událost nastala při odstávce provozu, při demontáži zařízení,“ uvedla pro Seznam Zprávy policejní mluvčí Markéta Johnová.

Posádka vrtulníku na místě ošetřila 42letého muže. Ten podle ČTK utrpěl popáleniny hlavy a byl převezen do Vinohradské nemocnice.

Krátce před 12 hodinou mělo na místě vybuchnout ještě zbytkové palivo v jedné z nádrží. Jednotky Integrovaného záchranného systému však tuto informaci zatím nepotvrdily.

Podle Kerekové by se mělo jednat o areál firmy Synthos, která vyrábí emulzní kaučuky a zpěňovatelný polystyren. Není to poprvé, co zde došlo k výbuch. V roce 2015 se tam zranili dva lidé.