Požáry trápily hasiče v noci na neděli hned na několika místech České republiky. U dvou požárů, ke kterým hasiči vyjížděli, uhořeli dva lidé. První tragédie se stala v České Lípě, kde mladý muž uhořel v zaparkovaném au­tě.

Ve Zlíně pro změnu našli záchranáři neidentifikovatelné tělo v zahradní chatce. Další požár na Frýdeckomístecku si vyžádal pět zraněných. V Praze na Vinohradech museli hasiči evakuovat z bytu kvůli požáru dvanáct lidí a v Děčíně zase patnáct.

V sobotu ve večerních hodinách došlo k požáru v Lískovci na severu Moravy. O několik hodin později, zhruba kolem desáté večerní, hasiči museli zasahovat v Děčíně. Hasiči museli evakuovat patnáct nájemníků a dvě z rodin byly uvězněny v plamenech a k jejich záchraně musela být použita vysokozdvižná plošina.

Po půlnoci došlo k dalšímu požáru, tentokrát bohužel tragickému. Ve zlínské čtvrti Malenovice hasiči vyjeli k požáru dřevěné chatky. Tam ovšem nalezli pod sutinami ohořelé torzo těla, a tak byli na místo tragédie zavoláni ještě kriminalisté.

Velkou tragédií skončil nápad mladíka z Jičínska. Ten se rozhodl, že po tom, co popíjel se svými kamarády, si ustele v autě. Aby mu nebyla v noci zima, tak své BMW nechal nastartované. To se však prozatím z neznámých příčin vznítilo a čtyřiadvacetiletý muž v zaparkovaném autě uhořel.