Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tragický požár v Havířově si vyžádal dvě dětské oběti: Starší Dalibor ten den slavil 5. narozeniny

Tragický požár v Havířově si vyžádal dvě dětské oběti: Starší Dalibor ten den slavil 5. narozeniny
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
+ Další 3 fotografie
neštěstí
Pondělní požár bytu v Havířově - Šumbarku, kde zrovna na matku čekaly tři její děti, skončil tragicky. Devítiletá Pavlínka leží v nemocnici, když ji náhodný kolemjdoucí vyprostil z plamenů, ale Dalibor (†5) a Ondra (†3) takové štěstí neměli. Starší syn navíc v ten den slavil své páté narozeniny...

Matka dvou zesnulých synů a těžce raněné dcery musí zažívat horor a velmi traumatické chvíle. Poté, co nechala doma své tři děti zamčené a odešla na úřad vyřídit si občanský průkaz, se jí musel otočit svět vzhůru nohama. Zatím z neznámých příčin vypukl v jejich bytě požár, který má na svědomí dva mladičké životy. Starší syn Dalibor v den své smrti také měl oslavit páté narozeniny.

Hrdina litoval, že neudělal víc

Jediná devítiletá Pavlínka požár přežila, když ji kolemjdoucí svědek, pravděpodobně soused, vytáhl z plamenů, když vykopl zamčené dveře a vrhl se pro ni. "Já tam mám brášky," hlesla podle Blesku sousedovi, když ji vynesl ven v náruči. Hrdina si prý vyčítá, že nedokázal zachránit i Ondru s Daliborem.

"Do bytu jsem se dál nedostal, byl konec. Bylo to peklo. Je mi líto, co se stalo, je mi hanba i za sebe, že jsem víc neudělal,“ uvedl muž pro Blesk. Oheň dostalo pět hasičských jednotek pod kontrolu během dvaceti minut. Dohašování jim zabralo více než hodinu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy