Žena podle posledních informací doma rodit neplánovala. Připravovala se na porod v nemocnici. Když začala rodit, kontaktovala svou porodní asistentku, která jí doporučila zavolat záchranku. Převoz do nemocnice však již nestihli, porod trval pouhých 45 minut. Během něj však dítě zemřelo a jeho matka musela být převezena do nemocnice se silným krvácením.

Do domu byla přivolána policie, která místo prohledala a nafotila. Poté vyzvala otce, aby je následoval na policejní stanici k výslechu. Ten chtěl hned jet za ženou do nemocnice a sdělit jí tragickou zprávu. Policie mu však hrozila zadržením. Muž se nakonec k výslechu odebral i s jejich starším dítětem. Na výslech však čekal několik hodin.

Stabilizovaná manželka ho mezitím z nemocnice bombardovala dotazy na miminko, vůbec netušila, že je mrtvé, a lékaři jí odmítali zprávu sdělit. Manžel jí zase nechtěl zlou zprávu sdělovat přes telefon. Policie mezitím pustila zprávu o případu do médií. Žena se tak mohla dozvědět o smrti potomka z médií.

Policie na okamžitém výslechu trvá v případech, kdy by se případní aktéři mohli nějak domlouvat mezi sebou na výpovědích. V tomto případě však jejich jednání bylo značně necitlivé a dost možná i nekorektní. Rodina nyní zvažuje podání stížnosti na policejní postup.

Policie se k případu zatím nijak nevyjádřila. „Můžu k tomu maximálně říct, že případ vyšetřujeme. Jakákoliv další informace by byla překročením zákona,“ konstatoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.