Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Tragický porod na Blanensku: Otec byl nucen k výslechu, matka vůbec nevěděla, že je miminko mrtvé!

Zdroj: profimedia.cz
Tragický domácí porod se odehrál ve čtvrtek na Blanensku. Matka porodila dítě, které po přestřižení pupeční šňůry zemřelo. Žena musela být převezena do nemocnice, kde se stále ptala po svém miminku. Lékaři jí odmítali zprávu sdělit a manžel nemohl, protože byl donucen se dostavit k výslechu na policejní stanici. Na výslech čekal několik hodin, žena se tak zprávu mohla dozvědět z médií místo od svého manžela.

Žena podle posledních informací doma rodit neplánovala. Připravovala se na porod v nemocnici. Když začala rodit, kontaktovala svou porodní asistentku, která jí doporučila zavolat záchranku Převoz do nemocnice však již nestihli, porod trval pouhých 45 minut. Během něj však dítě zemřelo a jeho matka musela být převezena do nemocnice se silným krvácením.

Do domu byla přivolána policie, která místo prohledala a nafotila. Poté vyzvala otce, aby je následoval na policejní stanici k výslechu. Ten chtěl hned jet za ženou do nemocnice a sdělit jí tragickou zprávu. Policie mu však hrozila zadržením. Muž se nakonec k výslechu odebral i s jejich starším dítětem Na výslech však čekal několik hodin.

Stabilizovaná manželka ho mezitím z nemocnice bombardovala dotazy na miminko, vůbec netušila, že je mrtvé, a lékaři jí odmítali zprávu sdělit. Manžel jí zase nechtěl zlou zprávu sdělovat přes telefon. Policie mezitím pustila zprávu o případu do médií. Žena se tak mohla dozvědět o smrti potomka z médií

Policie na okamžitém výslechu trvá v případech, kdy by se případní aktéři mohli nějak domlouvat mezi sebou na výpovědích. V tomto případě však jejich jednání bylo značně necitlivé a dost možná i nekorektní. Rodina nyní zvažuje podání stížnosti na policejní postup

Policie se k případu zatím nijak nevyjádřila. „Můžu k tomu maximálně říct, že případ vyšetřujeme. Jakákoliv další informace by byla překročením zákona,“ konstatoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Související články

Další články