Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tragický pátek třináctého se blíží: 5 nejhorších katastrof, které se staly v tento den

Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Magický pátek třináctého děsí mnoho lidí. Strach, který tento den obestírá, nás pronásleduje už 711 let. Od dob, kdy francouzský král Filip IV. Sličný začal vyvražďovat templáře. Jeho osudový význam se váže na několik hrůzných událostí, které se také staly v tento den. Máme se opět bát?

Není to pověra, pátek třináctého bohužel patří k nejhrůznějším dnům, kdy se staly opravdu tragické události. Třináctka je totiž číslo smrti.

Význam této číslice je zaznamenán již od Ježíše Krista, kdy ho zradil jeho třináctý stolovník Jidáš. Ježíš byl pak na Velký pátek ukřižován. Dokonce i v tarotových kartách je toto osudné číslo považováno za symbol smrti a znovuzrození.

Při pátku třináctého je velmi silná energie a lidé by měli být opatrní. Které hrůzné události se staly v tento tajemný den?

  • V Austrálii se v roce 1939 při pátku 13. ledna rozběhla vlna ničivých požárů, které zabily 71 lidí a zničily 5 000 domů.
  • 13. října 1307 začal francouzský král Filip IV. Sličný se systematickým vyvražďováním templářů.
  • V pátek 13. listopadu 2011 se obyvatelé Japonska potýkali s ničivou tsunami, která má na svědomí životy tisíce lidí.
  • V čerstvé paměti máme teroristické útoky v Paříži, které připadly na 13. listopadu 2015. Příznivci Islámského státu zabili na 140 lidí.
  • V Libanonu se v pátek 13. listopadu 2015 potýkali s útoky ISIS. Bylo zde nejméně 43 mrtvých.

Má tento den opravdu osudový význam, nebo je to jen shoda náhod? Jedno se ví určitě, jeho síla a nejistota vás nenechá v klidu spát.

Související články

Další články