Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Tragický osud Whitney Houston: Sama se předávkovala, všechny tři děti šly v jejích stopách

Všechny děti Whitney Houston šly v jejích stopách.
Zdroj: Profimedia / koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
VÝROČÍ

Whitney Houston by letos 9. srpna oslavila 60. narozeniny. Život zpěvačky, která patřila k nejoblíbenějším a nejznámějším své doby, byl však předčasně ukončen v jejích 48 letech, kdy bylo její tělo nalezeno v hotelovém apartmá. O příčině smrti se dlouho spekulovalo, časopis People však později uvedl, že šlo o utonutí v důsledku užívání kokainu a dalších látek. Její dcera i dva nevlastní synové zemřeli stejně.

Hvězda Whitney Houston stoupala v 80. letech strmě nahoru. Roku 1985 se dostala do širšího povědomí se svým debutovým albem s názvem Whitney Houston, které se hned ten samý rok stalo nejlepším a nejprodávanějším albem a časopis Rolling Stones jej zařadil mezi 500 nejlepších alb všech dob. Když se i druhé album neslo v podobném duchu, zdálo se, že jí svět leží u nohou.

Vrchol kariéry

V roce 1992 si Whitney Houston zahrála ve snímku Osobní strážce po boku herce Kevina Costnera, díky čemuž se nezapomenutelně vryla do paměti i lidem, jež by jinak její hudba tolik neoslovovala, a dodnes si získává fanoušky po celém světě. Soundtrack k filmu se stal nejprodávanějším na světě a obsahoval hity jako I Will Always Love You, I'm Every Woman, I Have Nothing, Run To You, Queen Of The Night nebo Jesus Loves Me.

Ve stejném roce se provdala za R&B zpěváka Bobby Browna, s nímž měla o rok později jedinou dceru, Bobbi Kristinu Brown, a vyvdala jeho syna Bobbyho Browna Jr.

Našel ji její osobní strážce

Vztah s Bobby Brownem však vůbec nebyl idylický, ačkoli trval celých čtrnáct let. Měli mnoho konfliktů a oba užívali drogy. V roce 2002 Whitney po letech popírání otevřeně přiznala, že užívá marihuanu, kokain, holduje alkoholu a zneužívá léky na předpis. Pár se rozvedl roku 2007 a jak Bobby Brown po letech přiznal, kdyby nebylo drog, byli by spolu stále.

Zpěvačka byla nalezena mrtvá 11. února roku 2012 ve svém hotelovém apartmá v Beverly Hills ve vaně, kde ji našel její osobní strážce. Ani ne 30 minut před svou smrtí, krátce před čtvrtou hodinou, mluvila se svou matkou. Pokusy o oživování již byly neúspěšné. O přesné příčině smrti se dlouho spekulovalo. Případ byl nakonec uzavřen jako náhodné utonutí, v těle však byl přítomen také kokain, marihuana, Xanax, Benadryl a další léky. To vede ke dvěma pravděpodobným scénářům, které odhalil zástupce šéfa koronera magazínu People: "Mohla omdlít v důsledku intoxikace kokainem, nebo mohla dostat infarkt a pak se utopit."

Rodinná kletba

Tři roky po své matce byla nalezena v bezvědomí ve vaně i její dvaadvacetiletá dcera Bobbi Kristina. Předtím požila podobný koktejl drog jako její matka, přítomen však byl i její přítel Nick Gordon, který jí je měl podat, nebo také brát s ní. Hlavu pod vodu jí pak měl strčit on, což i když incident přežila, způsobilo, že byla následujícího půl roku v kómatu, ze kterého se již neprobrala.

Proti Gordonovi nebylo vzneseno žádné obvinění z trestného činu, ale v občanskoprávním řízení byl shledán právně odpovědným za Bobbinu smrt a v roce 2016 mu bylo nařízeno zaplatit 36 milionů dolarů pozůstalosti své zesnulé přítelkyně.

Vztah Nicka Gordona a Bobbi Kristin by se mohl zdát lehce incestní, ačkoli je žádné geny nepojily. Whitney Huston se jej ujala, když mu bylo 12 let, a prohlašovala, že jej bere jako syna. Oficiálně jej však nikdy neadoptovala. Romanticky si se svou "sestrou" však začal až po Whitneyně smrti. Po vzoru své "adoptivní" rodiny byl nalezen mrtvý na hotelovém pokoji, kde se své poslední hodiny oddával heroinu, šňupání a alkoholu, jak píše DailyMail, který také zveřejnil fotky z hotelového pokoje. Zemřel 1. ledna 2020 ve věku 30 let.

Ještě téhož roku v listopadu zemřel ve věku 28 let i zpěvaččin nevlastní syn Bobby Brown Jr., který byl nalezen ve svém domě v Los Angeles. Příčinou smrti byla opět kombinace alkoholu kokainu a dalších látek, jak zveřejnila pitevní zpráva.

Související články

Další články