Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tragický osud Jamese Deana: Rebel bez příčiny doplatil na lásku ke svému autu

výročí
V sobotu by narozeniny oslavil americký herec a hollywoodský krasavec a milovník James Dean. Hvězda snímku Rebel bez příčiny na onen svět odešla velmi tragicky a velmi brzy - Deanovi bylo pouhých 24 let, když se stal jedinou obětí tragické dopravní nehody. Zahynul ve svém milovaném voze Porsche 550 Spyder.

Byl mladý, charismatický a ženy mu ležely u nohou. James Dean se ve velmi mladém věku stal jedním z nejslavnějších amerických herců, kterého pojem rebel skutečně vystihoval. Nenávist k jakýmkoliv autoritám a chuť nespoutaně řádit si vypěstoval především kvůli smutnému dětství.

Jamesovi bylo pouhých 9 let, když jeho matka zemřela na rakovinu. Jeho otec byl moc zaneprázdněný na to, aby se o něj staral, proto ho krátce po smrti své ženy odvezl k tetě a strýčkovi, kde budoucí herec strávil své dětství. Jakmile dokončil střední školu, odstěhoval se Dean do Los Angeles, kde se začal věnovat divadlu.

Nejdříve to nevypadalo, že by se James měl stát hvězdou. Hrál v reklamách nebo ve velmi malých filmových rolích. Až po odstěhování do New Yorku přišla velká nabídka od Eliy Kazana, který Deana obsadil do hlavní role ve filmu Na východ od ráje. Díky tomuto snímku se z něj téměř přes noc stala hvězda.

Slibná budoucnost a tragická smrt

Velké nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat a James jako správný rebel začal své slávy náležitě využívat. Jeho sexuální život byl velmi divoký a traduje se, že mu bylo jedno, zda má v posteli ženu či muže. Přes den se věnoval natáčení a v noci nespoutaným radovánkám. Díky penězům, které mu začalo herectví přinášet, si James Dean pořídil vůz značky Porsche 550 Spyder. Ten se pro něj stal charakteristickým, nikdo nemohl tušit, že za jeho volantem nalezne mladý talent smrt.

Psalo se 30. září 1955, když chtěl Dean společně se svým spolucestujícím Rolfem Wütherichem otestovat rychlost svého auta, kterému přezdíval malý bastard. Bylo pozdní odpoledne a slunce oslňovalo silnice. Právě proto student Donald Turnupseed neviděl rychle se blížící auto v protisměru, což vedlo ke strašlivé tragédii. James i Donald na poslední chvíli zareagovali, neštěstí už však nešlo zabránit. Stranu řidiče zdecimoval náraz a James Dean byl na místě mrtvý. Rolf i Donald srážku přežili.

Související články

Další články