Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Tragický osud herců z filmu Nejistá sezóna: Smrt i doživotní upoutání na invalidní vozík

Herce z Nejisté sezóny stihl krutý osud.
Hvězdy oblíbené české komedie Nejistá sezóna stíhala krátce po uvedení filmu jedna rána za druhou. Některé herce potkala krutá smrt, další se po vážné nehodě už nikdy nezvedl z invalidního vozíku!

Známá česká komedie Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Nejistá sezóna vypráví o divadelním spolku, jenž se připravuje na nové představení. Vychází ze skutečných zážitků hlavních protagonistů, kteří měli už v roce 1987, kdy se film natáčel, s divadlem bohaté zkušenosti.

Jen málo lidí má však ponětí o tajemstvích, jimiž je snímek opředen. A dvě z nich jsou tragická!

  • Pouze pár dní po premiéře Nejisté sezóny utrpěl herec Jan Kašpar vážný úraz. Bohužel se nastalých zdravotních komplikací nikdy nezbavil a do konce života byl upoután na ivalidní vozík. Zemřel v roce 2013 ve věku 60 let.
  • Dva dny po premiéře zemřel Jaroslav Vozáb, o pět měsíců později pak naposledy vydechl také Ludvík Toman.
  • Scény z divadelních prken se natáčely v prostorech divadla Solidarita v pražských Strašnicicíh.
  • Řada postav má jména odvozená od jmen jejich představitelů. Například Jaroslav Weigel se ve filmu jmenuje Špaček a Jan Kašpar je Melichar.
  • Režisér Smoljak si trval na tom, že vše musí být co nejvíc autentické. Roli Markové, organizátorky v divadle, proto vyfasovala tehdejší ředitelka skutečného divadla Solidarita, neherečka Jana Vokrojová. Ředitele agentury ztvárnil Ludvík Toman, jenž před natáčením skončil ve funkci ústředního dramaturga Filmového studia Barrandov.
  • Ačkoliv se film odehrává v roce 1983, vystupuje v něm František Petiška, který zemřel v roce 1980. Objevila se v něm i hra Dobytí severního pólu, jenže ta byla poprvé uvedena až v roce 1985.

Mohlo by vás zajímat

Další články