Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tragický osud herců z filmu Nejistá sezóna: Smrt i doživotní upoutání na invalidní vozík

Herce z Nejisté sezóny stihl krutý osud.
Zdroj: archiv
Hvězdy oblíbené české komedie Nejistá sezóna stíhala krátce po uvedení filmu jedna rána za druhou. Některé herce potkala krutá smrt, další se po vážné nehodě už nikdy nezvedl z invalidního vozíku!

Známá česká komedie Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Nejistá sezóna vypráví o divadelním spolku, jenž se připravuje na nové představení. Vychází ze skutečných zážitků hlavních protagonistů, kteří měli už v roce 1987, kdy se film natáčel, s divadlem bohaté zkušenosti.

Jen málo lidí má však ponětí o tajemstvích, jimiž je snímek opředen. A dvě z nich jsou tragická!

  • Pouze pár dní po premiéře Nejisté sezóny utrpěl herec Jan Kašpar vážný úraz. Bohužel se nastalých zdravotních komplikací nikdy nezbavil a do konce života byl upoután na ivalidní vozík. Zemřel v roce 2013 ve věku 60 let.
  • Dva dny po premiéře zemřel Jaroslav Vozáb, o pět měsíců později pak naposledy vydechl také Ludvík Toman.
  • Scény z divadelních prken se natáčely v prostorech divadla Solidarita v pražských Strašnicicíh.
  • Řada postav má jména odvozená od jmen jejich představitelů. Například Jaroslav Weigel se ve filmu jmenuje Špaček a Jan Kašpar je Melichar.
  • Režisér Smoljak si trval na tom, že vše musí být co nejvíc autentické. Roli Markové, organizátorky v divadle, proto vyfasovala tehdejší ředitelka skutečného divadla Solidarita, neherečka Jana Vokrojová. Ředitele agentury ztvárnil Ludvík Toman, jenž před natáčením skončil ve funkci ústředního dramaturga Filmového studia Barrandov.
  • Ačkoliv se film odehrává v roce 1983, vystupuje v něm František Petiška, který zemřel v roce 1980. Objevila se v něm i hra Dobytí severního pólu, jenže ta byla poprvé uvedena až v roce 1985.

Související články

Další články