Tragický osud potkal sedmadvacetiletou Jocelyn Bennett z britského Birminghamu. Nastávající matku dvojčat postihly na konci října velké bolesti břicha, a proto si do svého bytu ve věžáku zavolala záchrannou službu.

Během čekání ale Britka upadla do kómatu a přivolaní záchranáři se do zabezpečené budovy nemohli dostat. Právě dlouhý časový průtah mezi zavoláním a lékařským zákrokem se stal osudným. Předčasně narozeným holčičkám totiž už nefungovaly některé orgány a jejich mozek nebyl dostatečně okysličen. Při životě je udržovaly pouze přístroje, které se rodina po pokřtění obou holčiček rozhodla vypnout.

Smutný příběh ale má ještě své pokračování…

Po devatenácti dnech se žena z kómatu konečně probudila. Že jsou její děti mrtvé, však zatím neví. Rodinní příslušníci stále čekají na vhodnou chvíli, kdy jí budou moci nešťastnou zprávu sdělit. Jocelyn, která má ze vztahu s partnerem už tříletého chlapce, s nimi zatím komunikuje pouze přes tabulku s písmeny a její zdravotní stav ještě stále není plně uspokojivý. Pro obě holčičky, Melody a Rose rodina následně plánuje uspořádat pohřeb.

„Zatím jsme jí tu zprávu neřekli, ale osobně si myslím, že intuitivně už tuší, co se stalo. Pořád si hladí své břicho. Je obtížné říct, jak se s tím vypořádá, to ukáže jenom čas. Jsme ale silná rodina a budeme tu pro ni za všech podmínek,“ sdělil otec Bennett médiím.

I my přejeme ženě hodně síly!