Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Tragický domácí porod: Dítě po přestřihnutí pupeční šňůry zemřelo!

Zdroj: profimedia.cz
Se smutným případem se musejí vyrovnávat jihomoravští policisté, kteří prošetřují úmrtí novorozence. Matka měla před porodem komplikace, musela rodit doma a rodina ji nestačila odvézt do nemocnice. Dítě bohužel nepřežilo.

Matka neplánovala rodit doma. Chodila pravidelně na prohlídky a měla zajištěnou porodnici. „Mohu potvrdit, že jihomoravští policisté vyšetřují případ úmrtí novorozeného dítěte při porodu v místě bydliště,“ řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Podle Unie porodních asistentek šlo v případě rodičky o tzv. překotný porod. Žena porodila velmi rychle a nebyl čas na převoz do nemocnice. „Žena, která plánovala porod v porodnici a docházela na pravidelné prohlídky do porodnice, začala mít dnes nad ránem kontrakce. Jednalo se o takzvaný překotný porod, takže se dítě narodilo doma velice rychle,“ vysvětlila výkonná ředitelka Unie porodních asistentek Kateřina Hájková Klíčová.

Žena měla svou porodní asistentku, se kterou vše konzultovala. S tou také telefonicky komunikovala během porodu Asistentka jí doporučila okamžitý telefonát na záchrannou službu.

Novorozenec byl po příchodu záchranářů ve vážném zdravotním stavu. "Tento stav se i přes veškerou snahu a okamžitou resuscitaci dítěte posádkou záchranné služby nepodařilo zvrátit," uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Dítě přestalo dýchat poté, co mu byla přestřižena pupeční šňůra. Matka je ve vážném stavu v nemocnici.

Související články

Další články