Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Tragické úmrtí kameramanky Halyny (†42): Z posledních slov před smrtí mrazí

Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku Halynu.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Poslední slova

Americký herec Alec Baldwin (63) minulý týden během zkoušky při natáčení filmu Rust trénoval tasení revolveru a namířil ho na kameru, když zazněl výstřel. Zbraň, která sloužila pouze jako rekvizita, však obsahovala ostrý náboj a Baldwin omylem zastřelil dvaačtyřicetiletou kameramanku Halynu Hutchinsovou a zranil osmačtyřicetiletého režiséra Souzu. Web People nyní zveřejnil svědeckou výpověď, která mapuje poslední okamžiky a slova Hutchinsové.

Tragická událost při natáčení westernu Rust si minulý týden vyžádala jednoho mrtvého a jednoho postřeleného. Herec Alec Baldwin měl podle scénáře tasit revolver a pro autentičnost vystřelit slepým nábojem do záběru. Jenže se ukázalo, že se ve zbrani nacházel jeden ostrý náboj, kterým omylem usmrtil hlavní kameramanku Halynu Hutchins a postřelil režiséra Joela Souzu.

Právě režisér snímku Souza i kameraman Reid Russel poskytli minulý pátek důležitá svědectví, která přinesl web People. Před střelbou si podle výpovědi dali všichni pauzu na oběd. Když se vrátili zpět na plac, Souza si není jistý, jestli zbraně někdo před scénou kontroloval. Veškeré zbraně prý měla na starost zbrojířka Hannah Gutierrez-Reed (24) a také asistent režie Dave Halls, který dával zbraně hercům.

Stěžovala si na bolest břicha

Halls měl podle všeho zavolat „cold gun”, což znamená, že jsou v revolveru pouze slepé náboje. Štáb poté nastavoval kameru a Baldwin nacvičoval tasení zbraně, když vtom zazněl výstřel.

Režisér Souza dále vypověděl, že poté, co zazněl výstřel, stěžovala si Hutchinsová na bolest břicha. Také se chytala za trup. Kameraman Russel uvedl, že „si vybavuje, jak byl Joel celý od krve a Halyna říkala, že necítí nohy.”

Za smrtí stojí nedbalost

Serge Svetnoy, který na natáčení působil jako elektrikář, napsal dlouhý a emotivní příspěvek, v němž se k incidentu vyjádřil. „Je to chyba nedbalosti a neprofesionality. Nedbalost ze strany toho, kdo měl zbraň na místě zkontrolovat a také oznámit, že je zbraň připravena na natáčení. Výsledkem je smrt člověka,” uvedl. „Když byla postřelená, držel jsem ji v náruči. Její krev byla všude na mých rukou,” popsal dále Svetnoy.

Baldwin byl z celé tragédie naprosto psychicky zdevastovaný. „Neexistují slova, která by vyjádřila můj šok a smutek ohledně tragické nehody, která připravila o život Halynu Hutchins, naší manželku, matku a hluboce obdivovanou kolegyni,” vyjádřil se později na svém Twitteru.

Související články

Další články