Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Tragické osudy Homolkových: Záhadná smrt Husáka, Motlová zničená alkoholem a trpící Šebánek

Komedie Ecce homo Homolka z roku 1969.
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 4 fotografie
osudy

Kdo by neznal dnes již legendární rodinku Homolkových a jejich každodenní strasti. V trilogii Jaroslava Papouška, která má na ČSFD hodnocení 80 %, si zahráli Helena Růžičková, František Husák, Josef Šebánek a Marie Motlová. Ačkoliv se jedná o komediální dílo, osudy herců už tak veselé nebyly. 

Milovníkům série filmů o Homolkových s názvy Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a Homolka a tobolka se do paměti nesmazatelně zapsala Marie Motlová (†67). Ta hrála babi Homolkovou, a ačkoli ve své roli hýřila vtipem, její osud nebyl šťastný. Měla totiž komplexy ze svého vzhledu, které utápěla v alkoholu, jak píše Kafe.cz.

Kromě závislosti na alkoholu trápily Motlovou i finanční potíže, podle její kolegyně Antonie Hegerlíkové totiž neuměla hospodařit s penězi a co si vydělala, to zase rychle utratila. Poslední měsíce života Marie Motlové nebyly vůbec veselé. Trápily jí otékající nohy a otevřené bércové vředy, které jí ztěžovaly chůzi. Herečka naposledy vydechla 26. srpna 1985 v 67 letech.

Záhadná smrt Františka Husáka

Dalším, kdo neměl v životě příliš radostí, byl představitel Ludvy František Husák (†55). Jakkoliv byl herec ve filmech vtipný a sršel energií, ve skutečnosti všechny své problémy utápěl v alkoholu stejně jako Motlová. „Snad nikdy jsem ho neviděla střízlivého,“ prozradila o něm Blesku manželka Josefa Šebánka, který hrál v Homolkových jeho tátu.

Právě tato závislost se mu stala osudnou. Cestou z baru 8. listopadu 1991 záhadně zemřel. Není jisté, jestli se Františkovi cestou stala nehoda a přivodil si úraz sám. Také se nabízí možnost, že se cestou domů dostal do potyčky a zemřel na následky rvačky. Někteří jeho kolegové jsou dodnes přesvědčeni, že to byla vražda.

Nic není ale oficiálně potvrzeno a všechno to jsou pouze domněnky.

Nemoc Josefa Šebánka

Oblíbený děda, kterého ztvárnil Josef Šebánek (†61), hercem vůbec být nechtěl. Taxikáře, soustružníka a řidiče náklaďáku vytáhl před kameru až režisér Miloš Forman (†86). Slovo dalo slovo a Šebánek se objevil ve snímku Lásky jedné plavovlásky.

Jeho hvězda díky náhodě strmě stoupala, stejně strmý pak byl i pád. Nestál za ním však nedostatek píle či talentu, ale vážná nemoc.

Po nádoru v močovém měchýři, jenž se podařilo vyoperovat, následovaly problémy se srdcem. Dokonce odmítl zahrát si po boku velikána Jana Wericha, jelikož měl strach, že by se před ním ztrapnil. Bál se tmy a trpěl úzkostnými stavy. Herec, který byl mistrem improvizace, zemřel v březnu 1977 na chodbě nemocnice synovi v náručí.

Snímek Ecce homo Homolka si můžete připomenout v 13:50 na Nově.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy