Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Tragické okolnosti Kellnerovy smrti: Posádka se zřítila při cestě za adrenalinem

Tajuplný Kellner si střežil soukromí rodiny.
Zdroj: Profimedia
Obrovskému neštěstí došlo podle amerických médií v sobotu na Aljašce. Jak uvádí agentura AP, zřítil se tam vrtulník se šesti lidmi na palubě, jedním z pasažérů byl přitom údajně nejbohatší Čech Petr Kellner. Pět cestujících ničivý pád nepřežilo, jeden je vážném ale stabilizovaném stavu v nemocnici.

Petr Kellner byl podle webu NY Times ubytován na horské chatě na Aljašce, na které byl pravidelným hostem. Byli to právě majitelé zařízení, kteří v sobotu kolem 22. hodiny nahlásili úřadům, že se nevrátila helikoptéra s posádkou, která odcestovala ráno z chaty.

Na palubě vrtulníku podle amerických médií cestovalo 6 lidí, včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellner. Ten údajně spolu s dalšími čtyřmi pasažéry zahynul v troskách. Předpokládá se, že se skupina chtěla v oblasti věnovat heliskiingu, tedy lyžování, při němž jsou lyžaři vysazeni z vrtulníku

Příčina nehody není známá

Jeden cestující nakonec ale přeci jen přežil a byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Nouzové složky, které u nehody zasahovaly, uvedly, že přeživší je nyní stabilizován.

Podle všeho zatím není jasné, kvůli čemu helikoptéra havarovala. Vše je nyní vyšetřují americké úřady. Stroj si pronajalo horské zařízení, ve kterém byl Kellner ubytován.

"Tato zpráva je zničující pro naše zaměstnance, komunitu, ve které působíme, a rodiny zemřelých," uvedli zástupci horského zařízení s tím, že za 17 let provozu je to poprvé, co museli čelit podobné události.

Informaci nakonec potvrdila i mluvčí Kellnerovy společnosti PPF. Podle prvotních zpráv proběhne podnikatelův pohřeb pouze v rodinném kruhu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy