Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Tragická zpráva: Romská legenda Věra Bílá (†64) zemřela. Informaci potvrdili příbuzní

+ Dalších 14 fotografií
Česko v úterý zasáhla smutná zpráva. Česká zpěvačka a hudebnice Věra Bílá ve svých 64 letech zemřela. Smutnou zprávu potvrdil pro Blesk.cz její synovec. Podle informací extra.cz měla zpěvačka v poslední době velké problémy v dýcháním. Podle informací webu Romea.cz zemřela na infarkt.

Zpěvačka a hudebnice Věra Bílá, která se do paměti posluchačů nesmazatelně zapsala svým charakteristickým hlasem, opustila tento svět.

„V pondělí 11. března byla v nočních hodinách přivezena pacientka ročník 1954 na urgentní příjem FN Plzeň, její zdravotní stav byl kritický. I přes okamžitou resuscitaci se lékařům nepodařilo obnovit životní funkce a pacientka zemřela,“ informovala eXtra.cz mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Romská legenda se dlouhodobě potýkala se zdravotními problémy a necítila se dobře ani psychicky, dle vlastních slov totiž neměla nikoho zcela blízkého. V rozhovoru pro idnes.cz před dvěma měsíci sdělila, že zpívání ji vždy naplňovalo a když jí přepadla chuť, zazpívala si i na chodbě ubytovny, kde žila.

Věra Bílá žila od roku 2011 na ubytovně, kam se dostala kvůli dluhům, které si nadělala především hraním na automatech. Za dob své největší slávy hrála po celé Evropě se skupinou Kale a příležitostně spolupracovala se známou zpěvačkou a hudebnicí Idou Kelarovou. V roce 2018 plánovala comeback na hudební scénu, ten jí nevyšel a až v únoru letošního roku vydala píseň MEK SOM ADAJ, na které spolupracovala s Janem Bendigem a Milanem Krokou.

Největšími úspěchy legendární zpěvačky je nepochybně to, že v Bílém domě zpívala pro tehdejšího prezidenta USA Billa Clintona a vyprodala legendární newyorskou Carnegie Hall.

Poslední hodiny

Do nemocnice v Plzni Věru Bílou převezli v noci z pondělí na úterý. Měla problémy s dýcháním. Podle informací serveru Romea.cz zemřela na infarkt. Poslední dny už nebrala telefon a necítila se dobře… Její divoká duše opustila unavené tělo v úterý ráno…

CO VÍME O SMRTI LEGENDÁRNÍ VĚRY BÍLÉ:

POSLEDNÍ MINUTY před smrtí: Dusila se v sanitce! Věra Bílá (†64) prohrála těžký boj

Honza Bendig se po smrti Věry Bílé (†64) zhroutil: Měla trápení a obrovské srdíčko!

Související články

Další články