Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Tragická zpráva: Do hereckého nebe odešel táta Popelky Václav Vorlíček (†88)

+ Dalších 13 fotografií
Největší česká filmová legenda odešla na věčnost. Zemřel geniální režisér a otec mnoha skvostů naší kinematografie Václav Vorlíček.

Vorlíček zemřel v úterý večer v nemocnici Pod Petřínem. „Bohužel, je to pravda,“ potvrdil deníku Blesk režisér Zdeněk Zelenka, Vorlíčkův dlouholetý kamarád.

Václava Vorlíčka dlouhodobě trápilo zdraví, s problémy se potýkal už dva roky, podle dostupných informací režiséra skolila rakovina plic. Česko tak přišlo o jednu z nejzásadnějších postav celé naší kinematografie.

Většina jeho nejlepších věcí vznikla ve spolupráci s Milošem Macourkem. Vorlíček režijně stojí za geniálními komediemi šedesátých a sedmdesátých let jako Dívka na koštěti, „Pane, vy jste vdova!“, Kdo che zabít Jessii?, Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky, Což takhle dát si špenát nebo Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Jemu vděčíme za jednu z nejhezčích pohádek, za Tři oříšky pro Popelku, on natočil pohádky Princ a Večernice, Jak se budí princezny, Kouzelný měšec, Pták Ohnivák nebo Jezerní královna.

Všichni jsme milovali jeho seriály Arabela, Létající Čestmír nebo Křeček v noční košili. Vyjmenovat všechny skvosty, pod kterými je podepsán, by trvalo opravdu dlouho. Odešel jeden z největších velikánů našeho filmu vůbec.

Václav Vorlíček se narodil v Praze, v letech 1951 až 1956 studoval režii na FAMU. Natočil 25 celovečerních filmů, z nichž mnohé patří do zlatého fondu české kinematografie a získaly desítky ocenění na filmových festivalech doma i v zahraničí.

Dále čtěte: SMRT GENIÁLNÍHO REŽISÉRA HLUBOCE ZASÁHLA JIŘINU BOHDALOVOU

Související články

Další články