Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Tragická srážka helikoptér: Na palubě zemřel slavný olympionik Alexis Vastine (†28)

Život mladého sportovce vyhasl dne v Argentině.
Zdroj: twitter.com
+ Další 3 fotografie
Alexis Vastine, olympijský boxer, dnes zemřel ve věku 28 let ve zřícené helikoptéře v Argentině. Přes jeho nesporné nadání byl smolař a to se ukázalo hned na dvou olympiádách, kde prožil strašlivá zklamání.

Nečekaná smrt Alexise je další tragédií v rodině Vastinů. Ze tří sourozenců zbyl jen Alexisův bratr Adriani. Cecilia Vastine, jejich sestra, zemřela v jednadvaceti letech, tedy začátkem tohoto roku, při autonehodě.

Alexis Vastine vyhrál olympijský boxerský bronz v roce 2008 na olympijských hrách v Pekingu a těsně přišel o medaili v Londýně v roce 2012. Byl vyřazen ve čtvrtfinále kvůli spornému rozhodnutí.

Byl synem boxera Alaina Vastina, v jehož stopách Alexis odmalička šel. Zemřel boxer s dobrým srdcem, který bude nejen sportovnímu světu hodně chybět.

Při natáčení reality show, kdy se srazily dvě helikoptéry, zemřelo kromě Vastina dalších devět lidí.

Mezi mrtvými je známá námořnice Florence Arthaud (57), francouzská plavkyně a olympijská medailistka Camille Muffat (25) a další významní francouzští sportovci.

„Toto kruté úmrtí našich spoluobčanů je velice smutné,“ uvedl v prohlášení francouzský prezident François Hollande. Elysejský palác rovněž potvrdil, že nehoda se stala během filmování televizního pořadu pro stanici TF1.

Nejde o první úmrtí při natáčení reality show pro televizi TF1. V roce 2013 zemřel při natáčení 13. řady pořadu Koh Lanta, mladý muž, který si předtím stěžoval na bolesti na hrudi. Pitva ukázala, že měl srdeční potíže.

Krátce nato spáchal sebevraždu lékař Thierry Costa, který dohlížel na zdravotní stav soutěžících.

Na to, kdo ponese následky této tragédie a proč ke srážce helikoptér došlo, si budeme muset počkat.

Související články

Další články