Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tragická smrt v Číně: Zloděj uškrtil dvouměsíční dítě, které zůstalo v kradeném autě

smrt dítěte
Zdroj: China Smack
+ Další fotografie

Ve městě Čchang-čchun v čínské provincii Ťi-lin zavládly černé dny, od pondělí prožívají jeho obyvatelé šok z vraždy dvouměsíčního mimina, které uškrtil zloděj aut.

V pondělí 4. března nahlásili Xihuancheng Lu a Longhua Lu odcizení své stříbrné Toyoty RAV4, kde v té době bylo jejich dvouměsíční miminko, a začalo velké pátrání po ztraceném autě, aby se dítě našlo. Do akce se kromě policejních složek a psovodů zapojili i místní taxikáři, kteří dobrovolně sjezdili celé město a pátrali po velké Toyotě.

Akce ale byla bezúspěšná, až se nakonec v úterý objevil na stanici osmačtyřicetiletý Zhou Xijun, který šokovaným policistům sdělil, že právě on ukradl stříbrné SUV, aniž by si všiml, že je v něm malé dítě. Po jeho objevení zpanikařil, dítě holýma rukama uškrtil a pohřbil do sněhu asi 40 kilometrů od místa, kde Toyotu ukradl.

Vražda vyvolala ve městě velmi silné vášně a čínská internetová média pod náporem zájmu o případ dokonce zažívala několikahodinové výpadky. Celá událost došla tak daleko, že úřady sáhly ke staré dobré čínské cenzuře a zakázaly o celé tragédii dále informovat. Tento zákaz ale přišel poté, co rodina chlapečka obvinila policii z neschopnosti najít auto včas, protože Čchang-čchun je přímo prošpikované kamerami.

K únosu došlo v pondělí ráno před půl osmou, kdy otec miminka zaparkoval auto u obchodu, kde pracoval. Dítě nechal ve voze, a jak později řekl policii, pro syna se chtěl vrátit, až bude v místnosti teplo. Když dorazil zpět na místo, auto i s jeho synem bylo pryč.

Přestože se Zhou Xijun k činu přiznal, objevují se svědecké výpovědi, že on skutečným pachatelem není, jelikož muž, co zcizil auto, vypadal mladší třiceti let. Policie se zatím k případu nevyjadřuje, ale veřejnost si myslí, že Zhou Xijun kryje z nějakého důvodu pravého vraha.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy