Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Tragická smrt svatebního muzikanta (†38): Luboš Didík ze skupiny Rolland se utopil

V pouhých osmatřiceti letech zemřel Ľuboš Didik.
Zdroj: Se souhlasem Rolland z Čirča
Nečekaná smrt

V úterý 20. července proběhlo poslední rozloučení se slovenským hudebníkem Ľubošem Didikem (38). Ten se před pár dny utopil ve vodách Zemplínské Šíravy. Didik byl členem kapely Rolland z Čirče, kde hrál na akordeon a klávesy. 

Na Slovensku došlo k další tragédii. Poté, co zemřel známý a oblíbený herec a hudebník Milan Lasica (†81), odešel do hudebního nebe také Ľuboš Didik (†38). Podle informací tamních médií si šel se svým kamarádem zaplavat do Zemplínské Šíravy, velké vodní plochy na východě Slovenska. Kamarád ho ale v půlce plavání opustil a vracel se ke břehu, protože mu docházely síly.

Hudebník se ovšem rozhodl, že bude plavat dál. V jednu chvíli měl začít volat o pomoc, ale bylo už pozdě. Od břehu byl daleko. Server Topky.cz uvedl, že se ho podařilo záchranářům oživit, ale po převozu do nemocnice zemřel. Bylo mu pouhých osmatřicet let.

Nenahraditelný muzikant

Didik byl členem slovenské kapely Rolland z Čirče, kde zpíval a hrál na akordeon a klávesy. „Přátelé a kamarádi, pro kapelu je toto oznámení strašná rána, ale náš kolega Ľuboš odešel do hudebního nebe,“ oznámila kapela na sociálních sítích 17. července.

V úterý 20. července se od 10:00 hodin konalo poslední rozloučení s folklorním muzikantem. „Byl nenahraditelný. Všichni ho měli rádi pro jeho dobrou a veselou povahu. Dokázal vykouzlit neskutečnou zábavu. Byl to muzikant tělem i duší. Jsou stovky nevěst, kterým hrál. Byl to pojem,“ řekla portálu pluska.sk jeho kamarádka Maja.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy