Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Tragická smrt sportovní megastar: Čtyřiadvacetiletý světový rekordman Kiptum nepřežil tragickou nehodu

Při autonehodě zemřel atlet Kelvin Kimptun.
Zdroj: Profimedia
Náhlé úmrtí

Světový rekordman v maratonu Kelvin Kiptum tragicky zahynul v neděli spolu se svým trenérem při dopravní nehodě v Keni. S informací přišel web The Guardian. Atletovi bylo pouhých 24 let a loni v říjnu na Chicagském maratonu zaběhl světový rekord.

Atlet Kelvin Kiptum zrovna seděl za volantem a řídil, když jeho auto sjelo ze silnice do příkopu na západě Keni. V příkopu jelo ještě několik desítek metrů a pak narazilo do velkého stromu, jak uvedli tamní policisté podle webu The Guardian.

Kiptum neměl šanci přežít, zemřel navíc i jeho trenér Gervais Hakizimana ze Rwandy. Při nehodě, které se nezúčastnila žádná další vozidla, utrpěla těžká zranění jejich spolucestující. Fotografie z místa nehody koluje na sociálních sítích.

Svět je v šoku

Kiptum začal běhat již ve třinácti letech. Jeho třetím maratonem v životě byl ten v Chicagu, kde se mu podařilo stanovit nový světový rekord. Závod zaběhl v rekordním čase 2:01:53. V současnosti se atlet připravoval na olympijské hry v Paříži.

Celý atletický svět je z náhlé ztráty talentovaného sportovce v šoku. Jsme šokováni a hluboce zarmouceni ztrátou Kelvina i jeho trenéra. Byl to velký sportovec a zanechal nám neuvěřitelný odkaz. Bude nám moc chybět,“ kondoloval prezident světové atletiky Sebastian Coe.

Zármutek

Hluboký zármutek vyjádřil také dvojnásobný olympijský šampion Eliud Kipchoge, kterého Kiptum připravil o světový rekord. „Měl celý život před sebou, aby dokázal ještě něco mimořádného,“ uvedl podle dostupných zdrojů devětatřicetiletý keňský vytrvalec.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy