Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tragická smrt snowboardové hvězdy (†38): Marko zemřel při natáčení filmu

Zemřel Marco Grilc (†38): Snowboardista po sobě nechal 2 děti
Zdroj: Instagram Marko Grilc
Úmrtí

Zimní sport zasáhla tragická zpráva. V rakouském Söldenu podle portálu 24ur v úterý tragicky zemřela snowboardová hvězda ze Slovinska Marko Grilc. Osmatřicetiletý jezdec doplatil na nešťastnou náhodu při natáčení filmu. Zanechal po sobě ženu a dvě malé děti. 

Rakouská policie v úterý informovala, že poblíž Söldenu zemřel snowboardista ze Slovinska. Jak později potvrdil slovinský webový portál 24ur, šlo o Marka Grilce. Podle rakouské tiskové agentury APA snowboardista spadl při sjíždění svahu v hlubokém sněhu a narazil hlavou do kamene.

Grilc natáčel v Rakousku film a společně se štábem se vydal na prkně prozkoumat terén. Při sjezdu ale ztratil rovnováhu a narazil hlavou do zasněženého kamene. Policie uvedla, že osmatřicetiletý rodák z Lublaně neměl na hlavě přilbu. Doprovodná posádka se ho pokusila resuscitovat, podle agentury APA byl ale Grilc mrtvý na místě.

Vyhrál závod SP

Slovinec patřil mezi hvězdy snowboardingu, a to nejen v domovské zemi, ale i v zahraničí. Měl podepsané smlouvy se značkami jako Burton nebo Redbull. V roce 2009 získal první místo v soutěži Air & Style v Innsbrucku. Vyhrál také jeden závod Světového poháru, v němž dohromady čtyřikrát stál na stupních vítězů.

Uspěšný snowboardista v posledních letech přestal se závody a začal se věnovat freeride jízdě, tedy mimo sjezdovky. Po sobě zanechal manželku a dvě děti, které kráčejí v otcových stopách a věnují se snowboardingu.


Související články

Další články