Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tragická smrt šestnáctiletých chlapců Martina a Romana: Jejich těla našli v žumpě!

Zdroj: Policia Žilinský kraj
Záhadná smrt

Dva šestnáctiletí chlapci Martin R. a Roman M. ze Slovenska byli nalezeni bez známek života. Usilovné pátrání po nich trvalo několik dní, ale nakonec jeden strážník zpozoroval dvě nehybná těla na hladině žumpy v blízkosti obce, z níž pocházeli. Informaci přinesl slovenský web Zregiony.sk. 

Nejhorší obavy se naplnily. Šestnáctiletí Martin R. a Roman M. se v sobotu 11. září odebrali s další skupinkou chlapců na procházku do lesa. Podle webu Zregiony.sk ale pravděpodobně zabloudili a nedokázali najít cestu zpět. Rodiny se o chlapce začali bát a zalarmovali policii, která zahájila pátrání. Kromě nich se do akce zapojil také Pohotovostní pátrací tým.

Ve středu ráno si jeden strážník všiml dvou nehybných těl na hladině žumpy. Později se potvrdilo, že jde opravdu o ztracené šestnáctileté chlapce z obce Podtureň na Slovensku. „Oba nezvěstné šestnáctileté chlapce, po kterých včera pátrali členové Pohotovostního pátracího týmu, se dnes v ranních hodinách podařilo najít v areálu družstva, bohužel ale bez známek života,” uvedl pátrací tým a vyjádřil rodinám upřímnou soustrast.

Močovina má spíše konzistenci bahna

„Je to strašná tragédie, zvlášť, když jde o mladé lidi. Netuším, co se mohlo stát, ale pokud se nějakým způsobem nadýchali močoviny, tak neměli šanci,” prozradil starosta Závažnej Poruby Pavel Beťko již zmíněnému webu. S tím souhlasí i další odborníci a říkají, že močovina není jako voda a má spíše konzistenci bahna, proto je velmi náročné se z ní dostat.

Žumpa, v které byli chlapci nalezeni, byla od obce Podtureň vzdálená asi čtyři kilometry. I z toho důvodu si není nikdo jistý, co se vlastně chlapcům stalo. Podle starosty tamní obce, v níž žije asi tisíc lidí, si jsou totiž všichni obyvatelé blízcí a navzájem se znají. Případem se dále zabývají vyšetřovatelé.

Související články

Další články