Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tragická smrt šestitýdenní vnučky zpěvačky Pojkarové: Pitva odhalila pravdu o příčině skonu

Marie Pojkarová pláče pro vnučku.
Zdroj: archiv M. Pojkarové
+ Další 3 fotografie
ROZUZLENÍ
Už je to pár týdnů, kdy byla policie přivolaná na Prahu 3 k bezvládnému tělíčku šestitýdenní holčičky, vnučky zpěvačky Marie Pojkarové (64). Ta záhadně zemřela, kdy s ní byla matka na návštěvě u známých, žádný trestný čin se ale nestal.

Konec spekulací

Už od začátku probíhaly spekulace, jestli matka dívenky nebyla pod vlivem alkoholu, podle serveru Aktu.cz měla mít dokonce 1,5 promile alkoholu v krvi. To ale policie nepotvrdila ani nevyvrátila. Nicméně uvedla, že případ byl nyní odložen.

„Na základě provedené pitvy, výsledků znaleckého zkoumání a prohlídkou těla bylo zjištěno, že dítě zemřelo bez cizího zavinění. Na základě těchto skutečností kriminalisté případ odložili. V souladu s platnými právními normami vzhledem k věku dítěte nebudeme poskytovat další informace,“ sdělil pražský policejní mluvčí Jan Rybanský.

Skutečná příčina úmrtí

Sama Marie Pojkarová (64), kterou pochopitelně smrt vnučky zdrtila, se k případu už nechtěla vyjadřovat. „Nezlobte se, rodina si to nepřeje, “ vysvětlila.

Zdroj z kruhů rodiny ale pro eXtra.cz objasnil příčinu úmrtí holčičky. „Podle pitvy šlo o syndrom náhlého úmrtí kojence. I když někteří hned obviňovali matku, ta ji opravdu v opilosti nezalehla,“ sdělil důvěryhodný zdroj.

Žal

Takhle Pojkarová o holčičce hovořila krátce po jejím skonu: „Vnučka je bohužel opravdu po smrti. Moje krásná, roztomilá holčička… Tolik radosti jsem z ní měla, těšila jsem se, až jí budu dávat mašličky a budeme si spolu hrát. Jsem z toho zničená,“ prozradila v červenci s pláčem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy