Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tragická smrt ředitele české IKEA: Michal se v horách zřítil z obrovské výšky

Zdroj: Se souhlasem IKEA
Tragická smrt

Ve Švýcarsku zahynuli před několika dny dva čeští horolezci. Zřítili se z výšky několik set metrů na hoře Täschhorn v kantonu Valais. Podle nejnovějších informací byl jedním z horolezců marketingový ředitel IKEA pro český, slovenský a maďarský trh Michal Kroupa.

Od minulého pátku byli ve švýcarských Alpách nezvěstní dva čeští horolezci. Jejich těla se našla o několik dní později v propasti pod horou Täschhorn a musela být vyproštěna vrtulníkem. 

Jedním z mrtvých horolezců byl marketingový ředitel IKEA pro český, slovenský a maďarský trh Michal Kroupa. O úmrtí informovala na sociálních sítích generální ředitelka společnosti Mounia El Hilali. „Byla jsem zdrcená, když jsem se dozvěděla o úmrtí našeho milovaného kolegy Michala Kroupy. Upřímnou soustrast jeho rodině a milované partnerce,” napsala.

Pečlivý a pracovitý muž

„Michal byl veliký nadšenec, rád posouval limity jak v práci, tak i v soukromí. Byl to vlivný lídr s vášní pro IKEA. Byl chytrý, velmi pečlivý a pracovitý. Bude nám velmi chybět, ale jeho odkaz bude dále pokračovat,” uvedla Mounia El Hilali v rozsáhlém příspěvku.

V čele marketingu IKEA byl od roku 2019, ale ve firmě působil celkem osm let. Předtím pracoval v reklamní agentuře Ogilvy. Vystudoval marketingovou komunikaci a PR a mezinárodní vztahy na Karlově univerzitě. Kromě toho také ekonomii na skotské University of St. Andrews.

Související články

Další články