Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tragická smrt Rachůnka, Marka a Vašíčka: Rusové zneuctili jejich památku

+ Dalších 25 fotografií
Ruská zrada
Uplynulo už osm let od letecké tragédie, při níž zahynulo 44 lidí. O život přišli všichni hokejisté ruské Jaroslavle, mezi než patřili i tři čeští reprezentanti Jan Marek (†31), Josef Vašíček (†30) a Karel Rachůnek (†32). Vedení KHL tehdy dalo slib, který letos porušilo a zneuctilo památku zesnulých.

Rachůnek, Marek, Vašíček a 41 dalších lidí zahynulo 7. září 2011 při leteckém neštěstí nedaleko Jaroslavle. Měli namířeno do běloruského Minsku, kde měla odstartovat nová sezóna KHL. Na led však mužstvo už nikdy nenastoupilo.

Kromě týmu Lokomotiv Jaroslavl našlo v hořících troskách letadla smrt i osm členů posádky. Na místě sice rok po tragédii vyrostl pomník, památka mrtvých ale byla letos zneuctěna.

„V tento den se v KHL nehraje a už nikdy nebude,“ slibovali šéfové KHL s tím, že tak každoročně uctí památku zesnulých hokejistů.

Jenomže soutěžní utkání se během letošního výročí neštěstí hrají rovnou čtyři. Novosibirsk se utká s Ufou, Soči s Kazaní, Chabarovsk vyzve Čeljabinsk a Jokerit si zahraje s Rigou.

Sliby se mají plnit, ale že se to v Rusku neděje, snad ani nepřekvapí.

Mohlo by vás zajímat

Další články