Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Tragická smrt: Při nehodě autobusu zemřel režisér (†44), který udělal z Trojana voyeura

Známý režisér zahynul při nehodě.
Včerejší nehoda kamionu s náklaďákem způsobila velkou ztrátu v umělecké branži. Při srážce totiž v autobuse zemřel známý slovenský režisér Peter Krištúfek (†44). Stopy zanechal i v českém filmovém světě, kdy do snímku Viditelný svět obsadil Ivana Trojana (53), který si v něm zahrál voyeura.

Při srážce nákladního vozu a kamionu zemřel známý slovenský režisér Peter Krištúfek. Nehoda se stala na cestě R1 ve směru z Banské Bystrice do Zvolena u obce Badín. Krištúfek spolupracoval i s českými herci. V roce 2011 například obsadil Ivana Trojana do role voyeura ve filmu Viditelný svět.

Krištůfek se narodil v Bratislavě a vystudoval filmovou a televizní režii na Vysoké škole múzických umění. Je autorem přes dvaceti dokumentárních filmů. Z televizní tvorby natočil Dlhá krátka noc (cena Igric 2004) nebo Noc na slnku.

Během svého života vydal postupně čtyři knihy. Cenu Ivana Kraska získal za sbírku próz Nepresné miesto. Informace přinesl deník Sme.sk.

Mohlo by vás zajímat

Další články