Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Záchranáři zveřejnili fotky z místa smrti Petra Kellnera: Osudnými mu byly 4 metry

Záchranáři zveřejnili fotky z místa smrti Petra Kellnera: Osudnými mu byly 4 metry
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 13 fotografií
galerie
Snowboardista David Horváth může mluvit o pořádném štěstí, protože jako jediný z pětičlenné výpravy Petra Kellnera přežil hororový pád helikoptéry na Aljašce. Stroj se podle nejnovějších informací zřítil těsně pod vrcholem kopce, když se kutálel téměř čtvrt kilometru dolů po srázu. Nově se objevila i řada fotek dokumentujících místo tragické havárie a práce záchranářů.

Tragická smrt miliardáře Petra Kellnera budí řadu otázek. Tou nejpalčivější pravděpodobně je, proč k ní vůbec došlo. Pátrání po příčině havárie helikoptéry na aljašských kopcích ale není vůbec jednoduché. Havarovaný vrtulník Airbus AS 350 B3 má modelové označení Écureuil, tedy Veverka. Stroj osudově nevystoupal dostatečně vysoko a vrchol hory minul o zhruba 4 metry.

Podle člena Národní rady pro bezpečnost dopravy (NTSB) Toma Chapmana muselo být vyzvednutí těl během neděle urychleno, protože předpověď hlásila další sněhovou bouři, která nakonec inkriminované místo opravdu zakryla novým sněhem. Těla obětí neštěstí byla následně předána státnímu vyšetřovacímu lékaři na Aljašce.

Přeživší měl neskutečné štěstí

Clint Johnson, šéf aljašské divize NTSB, zároveň stihl zdokumentovat místo havárie fotografiemi ze vzduchu ještě předtím, než místo zapadalo sněhem. Na nově zveřejněných fotkách jsou vidět trosky helikoptéry i to, jak daleko se kutálela po srázu dolů.

Chapman tak na základě Johnsonových fotografií zjistil, že vrtulník podle všeho zasáhl horu 3,05 metru až 4,57 metru pod hřebenem, a to v nadmořské výšce přibližně 1676 metrů. Následně se helikoptéra ve velké rychlosti kutálela z kopce 244 až 274 metrů. Snowboardista David Horváth tak měl obrovské štěstí, že tvrdé nárazy vůbec přežil, protože stroj se proměnil ve valící se peklo.

Podle vyšetřovatelů ale stále zůstává záhadou, co bylo příčinou pádu, protože podle dostupných informací a satelitních snímků bylo v oblasti relativně dobré počasí. Tým vyšetřovatelů tak doufá, že se více dozví z nahrávacího zařízení, které mělo být přítomno na palubě stroje. Důležitá bude i výpověď jediného přeživšího, na tu ale vzhledem k jeho vážnému stavu dosud nedošlo.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy