Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Tragická smrt olympijského sportovce: Boxer (†33) naboural do stěny kláštera

Tragická smrt olympijského sportovce: Boxer (†33) naboural do stěny kláštera
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

Boxerský svět je v slzách. Moldavský zápasník Vasilij Belous, účastník olympijských her v Londýně 2012, zemřel při tragické autonehodě. Třiatřicetiletý boxer ztratil kontrolu nad svým Mercedesem a narazil do kamenné zdi kláštera. Při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Vasilij Belous byl jeden z nejlepších moldavských boxerů. Kromě účasti na olmypiádě v Londýně získal bronz ve welterové váze na mistrovství Evropy v roce 2017. Belous byl také několikanásobným moldavským mistrem ve své váhové kategorii. Další úspěchy už ale nepřidá.

Talentovaný boxer se totiž zabil při autonehodě v pondělí večer, když ve své vlasti narazil vozem do zdi kláštěra. K nehodě došlo ve vesnici Calaraseuca, asi 150 mil severně od hlavního města Kišiněva. Belous podle moldavských médií zemřel na místě.

Chlouba moldavského boxu

Moldavský box se tak ponořil do smutku. "Byl to velmi technický sportovec. V Moldavsku je málo sportovců s takovou technikou. Byl velkou osobností a zároveň velmi oddaným mužem. Splnil vše, co jsem mu řekl. Věřil mi, nikdy mě nezradil. Byl to velký bojovník," řekl boxerův trenér Petru Caduc pro portál publika.md.

Podobně to vidí i Igor Untila, trenér národního boxerského týmu. "Vasilij byl chloubou moldavského boxu. Zúčastnil se olympijských her a je skutečně velkou tragédií, co se stalo. Upřímnou soustrast truchlící rodině a všem jeho blízkým," dodal reprezentační kouč.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy