Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tragická smrt mladé sportovkyně: Vítězka Světového poháru z Liberce podlehla těžké nemoci

Zdroj: Facebook
+ Dalších 6 fotografií
Smutná zpráva
Ve věku pouhých 36 let zemřela finská běžkyně na lyžích Mona-Liisa Nousiainen. Sportovkyně, která vyhrála Světový pohár v Liberci v roce 2013, podlehla těžké nemoci. Smutnou zprávu potvrdila Mezinárodní lyžařská federace.

Mona-Liisa Nousiainen, která v roce 2013 ještě jako Malvaleth kralovala v závodu ve sprintu v Liberci a vyhrála Světový pohár, je po smrti. Zprávu potvrdila Mezinárodní lyžařská asociace. "Oplakáváme smrt Mony-Liisy Nousiainen, která včera prohrála svůj boj s dlouhodobou nemocí. Děkujeme, že ses s námi podělila o vášeň, úsměvy a tvé dobré srdce," píše se na profilu asociace.

Světoznámá sportovkyně v roce 2018 kvůli rakovině střev ukončila svou sportovní kariéru, na sněhu však zůstal její manžel Ville Nousiainen, který před deseti lety v Liberci vybojoval dvakrát bronz. Ten se nyní musí vypořádávat se smrtí své ženy a starat se o 9letou dceru, která přišla o maminku.

Když Mona-Liisa Nousiainen ke konci své sportovní kariéry trpěla na bolesti břicha, nemohla vědět, s jak vážným problémem se potýká. Lékařské vyšetření prokázalo rakovinu střev, se kterou více než rok statečně bojovala. V noci z pondělí na úterý jí však podlehla.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad