Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tragická smrt Markéty a Tomáše v Itálii: Policie potřebuje vzorky DNA bývalého vojáka

Tragická smrt Markéty a Tomáše v Itálii: Policie potřebuje vzorky DNA bývalého vojáka
Zdroj: archiv Markéty
Tragédie
Namísto toho, aby Markétka (†17) a Tomáš (†40) vyprávěli rodině zážitky z dovolené v Itálii, jim teď příbuzní budou strojit pohřeb. Kolem smrti páru během dovolené v Itálii však stále panuje řada otazníků.

Minulý víkend se začala pohřešovat dvojice Čechů, která zrovna trávila dovolenou v italském San Benedetto Del Tronto. Markétka ani Tomáš dlouho nereagovali na telefony od příbuzných, a tak se rodina rozhodla obrátit na policii.

Moře vyplavilo dvě těla

V úterý pak moře vyplavilo dvě těla, které podle policie mohla patřit právě dvojici Čechů. Těla bez známek života byla od sebe vzdálená zhruba 20 kilometrů.

Tělo sedmnáctileté dívky poznala matka Irena. Server abruzzo.cityrumors.it uvedl, že zdrcená maminka identifikovala zesnulou dceru podle náušnic. Mladá studentka se měla utopit.

U těla muže pak není vůbec jisté, jak zemřel. Přesnou příčinu smrti nemohla pitva odhalit, protože tělo bylo ve vodě delší dobu a navíc bylo pokryto mnoha řeznými ranami, jež nejspíš způsobily kameny. Stejné řezné rány mělo i tělo dívky.

Policie se ani není jistá, zda tělo skutečně patří pohřešovanému Tomášovi. K potvrzení potřebují provést test DNA. Portál ilcentro.it informoval, že kriminalisté požádali rodinu bývalého vojáka z Litoměřic o spolupráci. Rodina by měla policii poskytnout potřebné srovnávací vzorky.

Podle místních médií policie vyšetřuje oba případy odděleně. Hodně otazníků také koluje kolem toho, jak k tragické smrti obou Čechů vlastně došlo. Policie pracuje i s variantou, že se pár vydal do moře za nočním koupáním, jenže v důsledku nevlídného počasí a velkých vln se pár utopil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy