Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tragická smrt krásné miss (†27): Zabila ji banální operace mandlí, krvácela jako Adámek

Miss Brasil Gleycy Correira zemřela po operaci mandlí.
Zdroj: Instagram Gleycy Correira / koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
úmrtí

Vítězka Miss Brazílie Gleycy Correira zemřela ve věku 27 let po rutinní operaci mandlí, která dopadla tragicky. Bývalá královna krásy začala pár dní po operaci masivně krvácet a postihla ji i zástava srdce. Po více než dvou měsících v kómatu zemřela. Informaci o jejím úmrtí zveřejnila organizace Miss Brazil Official.

Doslova tragicky dopadla běžná operace mandlí pro vítězku Miss Brazil z roku 2018. Gleycy Correira z Macae podstoupila operaci na soukromé klinice. Podle deníku Dailymail u ní začalo pět dní po zákroku masivní krvácení a později následovala zástava srdce.


Po srdeční zástavě bylo nutné Correiru uvést do umělého spánku. V kómatu byla 77 dní a v pondělí 20. června následkům operace podlehla.

Informaci o jejím úmrtí zveřejnila organizace Miss Brazil Official, jež vyjádřila i upřímnou soustrast pozůstalým. "Oběť, která podlehla komplikacím po operaci. Byla několik týdnů v kómatu. Miss Costa do Sol CNB 2018 a Miss Continentes Unidos Brasil 2018 dnes zemřela. Na Gleycy budeme vždy vzpomínat pro její krásu, která spočívala i v moudrosti, radosti a empatii."

Vyrůstala ve skromných podmínkách

Gleycy byla hvězdou sociálních sítích s více než 52 000 sledujícími na Instagramu. Poté, co upadla do kómatu, její stránku převzali příbuzní, kteří ji používali k odesílání modliteb.

Gleycy často mluvila o svých skromných začátcích, kdy vyrůstala v chudobě. Do prvního zaměstnání musela již v osmi letech a dělala manikérku. "Nikdy nebudeme vědět, jak jsme silní, dokud být silný nebude naší jedinou volbou," napsala na Instagram pár měsíců před svým odchodem do nebe.

Podobný případ se stal i v Česku

Operace mandlí dopadla tragicky i pro českého pacienta Adámka Vyčítala. Operaci podstoupil v osmi letech a jemu i jeho rodině doslova převrátila život. Kvůli zanedbání péče ze strany nemocničního personálu šlo chlapci o život. Záchranáři ho museli resuscitovat, chlapec pak skončil v kómatu a s poškozeným mozkem. O kauze Adámek informoval web eXtra.cz v roce 2018.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy