Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Tragická smrt Josefa Šurala: Zanechal po sobě dvě děti, jeho žena otěhotněla 3 měsíce nato

Josef Šural patřil mezi české fotbalové naděje
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
NAROZENINY

Bývalý fotbalista Josef Šural by dnes slavil 33 let. Narozeniny už ale bohužel neoslaví. V roce 2019 totiž během angažmá v Turecku tragicky zemřel. Zanechal po sobě dvě dcery a manželku Denisu, která o tři měsíce později otěhotněla s kontroverzním podnikatelem Horáčkem. Následně se stáhla do ústraní, jak ale upozornil web Express, Denisa už je zase aktivní na sociálních sítích, na které nahrává své fotky.

Josef Šural se dostal přes Brno a Liberec až do Sparty, ve které byl kapitánem. Tehdy patřil k elitním ligovým fotbalistům, díky čemuž se dostal až do reprezentace, se kterou si v roce 2016 zahrál na EURU.

Šural zemřel v Turecku

V zimě roku 2019 se vydal vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá a podepsal smlouvu s tureckým Alanyasporem. V Turecku byl spokojený, jenže na konci dubna téhož roku tragicky zemřel.

Šural se vracel, společně s šesti dalšími spoluhráči, minibusem z venkovního utkání. Výprava už byla skoro na místě, jenže řidič usnul a dodávka havarovala. Šural z minibusu vypadl a následně v nemocnici v pouhých 28 letech zemřel.

„Našeho fotbalistu Josefa Šurala, který byl těžce zraněn při nehodě minibusu, jenž vezl 7 našich fotbalistů, se ani přes veškerou péči v nemocnici v Alanyi nepodařilo zachránit. Upřímnou soustrast,“ uvedl v prohlášení turecký klub.

Šuralova žena Denisa

Šural měl mladou rodinu – manželku Denisu a dcery Vannesu Alex a Melissu, které v té době byly jen dva měsíce. Fotbalistova žena však pouhé tři měsíce po Šuralově smrti otěhotněla. Dala se dohromady s kontroverzním podnikatelem Tomášem Horáčkem a před třemi lety mu porodila syna.

„Je pravda, že jsme to vzali dost rychle. Je těžké to soudit, ale je pravda, že Denisa celou situaci, to, co se stalo, úplně vytěsnila. Poradili jí to rodiče, zajistili jí dohled psychologů a jí se podařilo z velké části vytěsnit to, co se stalo,“ říkal Horáček pro deník Blesk.

Bratr Josefa Šurala

Okolo Denisy bylo pořádně rušno. Zřejmě i proto se stáhla ze sociálních sítí, na kterých nebyla několik let aktivní. Nedávno se ale vrátila zpátky a začala sdílet své fotky. A jak upozorňuje web Espres, změnila image a vypadá šťastně.

Fotbal hraje i Josefův bratr, Jakub Šural, který kope za brněnskou Zbrojovku. Společně měli velmi silný vztah. Jakub má dokonce na levé paži Josefa vytetovaného. „Původně jsem měl pouze malé tetování, jenže potom, co se to stalo bráchovi, jsem si řekl, že ho chci na ruce. A udělal jsem si to,“ říkal pro Deník.

Související články

Další články