Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tragická smrt Evy, která porodila zdravou Elišku: Manžel ji sbalil už na střední

Zdroj: Facebook, Profimedia.cz, FN Brno
+ Dalších 12 fotografií
Tragický osud
Velká láska, kterou ukončila strašlivá tragédie, se začala psát už na střední škole. V roce 2014 se Eva a Vojtěch vzali, o tři roky později přivítali na svět prvního syna Matěje. Jenomže letos v květnu se všechno změnilo. Sedmadvacetiletá Eva upadla do bezvědomí a začal boj o život druhého miminka!

Je to příběh, který v uplynulých měsících vehnal slzy do očí snad celému Česku. S bezvládnou Evou (†27) přiletěl 21. května vrtulník do nemocnice v brněnských Bohunicích, ještě téhož dne museli lékaři konstatovat mozkovou smrt. Žena přitom byla v šestnáctém týdnu těhotenství, čekala holčičku.

Začal proto boj o život ještě nenarozené Elišky. Holčičce vybrala maminka jméno dopředu. Shodli se na něm s manželem Vojtěchem. S tím Eva randila už od střední školy, v roce 2014 si pak řekli své ano. O další tři roky později prožívali ohromné štěstí, narodil se jim totiž první syn Matěj (2).

Podobné to mohlo být i letos, kdyby osud nerozdal karty jinak. Eliška se sice narodila zdravá, maminka si ji však nikdy nepochová. Doktoři Evu po porodu odpojili od přístrojů, rodina o tom věděla už od prvního dne.

„V polovině měsíce, tedy 15. srpna 2019, jsme ukončili těhotenství ve 34+3 týdnu, a to císařským řezem,“ informovala bohunická nemocnice s tím, že Eliška vážila 2130 gramů a měřila 42 centimetrů.

Tatínek Vojtěch už si Elišku odvezl domů a i když by se měl radovat z dcerky, zároveň se musí vyrovnat se ztrátou milované manželky. „V těchto dnech potřebuji nalézt především vnitřní klid a pohodu, abych zvládl plnění zcela nové role – role táty dvou malých dětí na plný úvazek,“ vzkázal s nadějí, že to všechno zvládne.

PODROBNOSTI O ZÁZRAČNÉM PORODU ČTĚTE ZDE:

Související články

Další články