Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tragická smrt basketbalisty Maslíka (†32): Šetřil na velkou svatbu, jeho rodina teď bojuje s covidem

Zdroj: Profimedia
Úmrtí

Tragická smrt basketbalisty Michala Maslíka, který podlehl covidu, šokovala celé Slovensko. Podle jeho sestry Veroniky (28) nebyl nikdy nemocný, síly měl za dva, přesto ho skolila zákeřná nemoc. Celá situace je o to smutnější, že měl před svatbou. 

Michal Maslík nikdy neměl problémy s imunitou. Podle jeho sestry Veroniky šlo o zdravého chlapa, který měl síly za dva. Aby ne, vždyť měřil 209 centimetrů. "Bratr byl tak silný, že jednou rukou zvedl mě a druhou rukou zvedl sestru!" uvedla pro portál Čas.sk Michalova sestra. 

O to víc šokující bylo, když basketbalista, který musel skončit s aktivní kariérou kvůli zranění, podlehl koronaviru. Za sebou zanechal přítelkyni Lenku (33) a její dceru z předchozího vztahu Ninu (7). Společně byli šťastní a zamilovaný pár měl před svatbou. Na tu ale nikdy nedojde. Přitom Lenka už tragicky přišla o druhého partnera. Michal jí tak byl velkou oporou.

"Chtěl velkou svatbu. Chodil do práce, aby si na to našetřil, tak moc se radoval, že se bude ženit," řekla novinářům Veronika. Michal si na veselku vydělávál na stavbě. Nedávno ho ale začalo škrábat v krku, a tak si šel udělat testy na covid. „Antigenní test byl negativní, tak jsme si mysleli, že je jen nachlazený. Jeho stav se ale nelepšil. Byl stále slabší a slabší. Až po pěti dnech mu vyšel pozitivní antigenní test,“ popsala Michalovy potíže jeho sestra a dodala, že trpěl také průjmem a silně zvracel.

Chtěl se naočkovat

"Byl celý šedý a rty měl černé. Nemohl ani vysednout z auta,“ popisovala otřesný průběh nemoci Veronika. Nezbývalo proto, než vyhledat pomoc lékařů. "V dolnokubínské nemocnici ještě neměli kovidové oddělení. Právě kvůli mému bratrovi ho udělali o den dřív, protože delší převoz už by nepřežil," vysvětlila sestra. Ani to ale nakonec nepomohlo. 

"Z posledních sil říkal, že jestli to přežije, dá se hned naočkovat. Bohužel, korona byla silnější. Ve středu vydechl naposledy,“ svěřila se zdrcená sestra a naposledy zavzpomínala na svého bratra. "Byl naše sluníčko. Vždycky se usmíval, pokaždé hezky zdravil a byl velice milý,"  dodala. Hrůzné chvíle ale neskončily pro Michalovu partnerku. Ta se teď taktéž léčí s koronavirem a se zákeřnou nemocí bojuje i její malá dcerka. Jejich průběh ale naštěstí není tak těžký...

Související články

Další články