Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tragická nehoda na Třebíčsku: Mladík (19) pod vlivem alkoholu a drog zabil svého kamaráda

Tragická nehoda na Třebíčsku: Mladík (19) pod vlivem alkoholu a drog zabil svého kamaráda
Zdroj: policie ČR
tragédie
Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti devatenáctiletého muže, který podle ní 12. prosince na Třebíčsku zavinil tragickou dopravní nehodu. Muž řídil pod vlivem alkoholu a drog auto, které bylo ve špatném technickém stavu. Při nehodě, která se stala mezi obcí Vladislav a Náměští nad Oslavou, zemřel spolujezdec. Zranil se i řidič, po propuštění z nemocnice skončil ve vazbě. V případě prokázání viny mu hrozí trest vězení na dva roky až osm let. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Řidič osobního vozidla Mazda vyjel mimo komunikaci, vjel na svodidla, vozidlo pak narazilo do dvou stromů a poté bylo odhozeno pod mez na travnatou plochu. Spolujezdec zemřel na místě, uvedla v sobotu mluvčí.

"Devatenáctiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, přičemž při činu hrubě porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích," řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Při dechové zkoušce naměřili policisté řidiči po nehodě jedno promile alkoholu. "Pozitivní byl u něho také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou. U muže byl proveden odběr biologického materiálu k dalšímu odbornému zkoumání," uvedla Kroutilová.

"Za trestný čin usmrcení z nedbalosti lze uložit trest odnětí svobody na dva roky až osm let," dodal vedoucí třebíčských kriminalistů. Nehoda se stala kolem 6:30 na silnici číslo 23.

"Prověřování převzali třebíčští kriminalisté. Provedli ohledání, zadokumentování a zajištění stop. Na místě byl přítomen také soudní znalec," uvedla Kroutilová. Havarovaný vůz měl propadlou technickou kontrolu a sjeté zimní pneumatiky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy