Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tragická nehoda na Rychnovsku: Po srážce dodávky s vlakem zemřeli dva lidé

Tragická nehoda na Rychnovsku: Po srážce dodávky s vlakem zemřeli dva lidé
Zdroj: Drážní inspekce
tragédie
V železniční dopravě se odehrála další srážka. V úterý krátce před pátou hodinou odpolední smetl vlak na Rychnovsku osobní automobil. Železniční přejezd mezi Borohrádkem a Černou nad Orlicí byl totiž nechráněný. Na místě zemřeli řidič i spolujezdec. Cestujícím ve vlaku se nic nestalo.

V úterý odpoledne došlo ke tragické nehodě mezi Borohrádkem a Černou nad Orlicí. Osobní vlak, který jel ze směru Hradec Králové, tam narazil do dodávky. Tu před sebou tlačil přibližně 300 metrů.

"Dnes v 16.45 jsme přijali informaci o střetu auta s vlakem, ke kterému došlo na nechráněném železničním přejezdu," uvedla policejní tisková mluvčí Iva Kormošová. Podle informací policie se nehoda bohužel neobešla bez ztrát na životech.

"V dodávce cestovaly dvě osoby, které na místě zemřely. Nikdo z vlaku žádné zranění neutrpěl. U strojvedoucího byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou," informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Škoda na vlaku byla vyčíslena na 350 tisíc korun a na osobním automobilu 180 tisíc korun. "Na základě přeměření rozhledových poměrů v předmětném kvadrantu bylo zjištěno, že rozhledové poměry pro řidiče automobilu jedoucího v daném směru, vyhověly," objasnila Drážní inspekce. Přesnou příčinu dopravní nehody policisté zatím vyšetřují.

Související články

Další články