Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tragická nehoda ho připravila o život: 22letý závodník F2 Anthoine Hubert zemřel při Velké ceně Belgie

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
neštěstí
Ve věku 22 let zemřel závodník F2 Anthoine Hubert. Podlehl následkům ošklivé nehody, která se odehrála hned v druhé zatáčce krátce po kvalifikaci na Velkou cenu Belgie formule 1. Anthoine narazil přímo do bariér, od kterých se odrazil zpět do silnice, kde do něj svým vozem narazil Juan Manuel Correa. Ten neměl šanci uhnout a Anthoinův vůz přerazil vejpůl.

Závod byl po nehodě Anthoineho Huberta okamžitě zastaven a následně zrušen, na místo nehody přispěchali záchranáři. Hubert v letošním roce vyhrál už dvě Velké ceny a věřil, že si míří pro třetí. Mezinárodní automobilová federace oznámila, že závodník svým zraněním podlehl a v půl sedmé večer zemřel.

Juan Manuel Correa, který do Huberta narazil, je momentálně stabilizovaný. Syn legendárního závodníka Michaela Schumachera Mick Schumacher byl součástí nehody, která se odehrála na začátku závodu, vyvázl naštěstí bez zranění.

Anthoine Hubert je prvním závodníkem, který zemřel při Velké ceně od roku 2014. Tehdy zemřel Jules Bianchi, který podlehl zraněním, která mu přivodila nehoda na dráze v Japonsku. Hubertovi vzdal hold i slavný Lewis Hamilton. „Jsem zdrcený. Nechť tvá duše odpočívá v pokoji. V myšlenkách jsem s tebou a s tvou rodinou,“ uvedl na sociální síti.

Související články

Další články