Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tragická bouřka na indiánském táboře: Chlapečka (†6) zabil stan, další děti jsou raněné

Zdroj: unsplash.com
tragédie

Doslova v horor se proměnil pobyt na dětském táboře na Slovensku během silných bouřek, které se touto zemí prohnaly v noci na úterý. Na šestiletého chlapce spadl stan a hoch zemřel. Informoval o tom web tvnoviny.sk.

Na letní dětský tábor ve slovenské obci Turček jeho účastníci bohužel jen tak nezapomenou. Během hrozivé bouřky tam šestiletého chlapce spadla konstrukce stanu a malý táborník zemřel.

"Jedno dítě utrpělo zranění, kterému bohužel podlehlo. Na místo byly okamžitě vyslány všechny dostupné policejní hlídky a tým posttraumatické zásahové péče Krajského ředitelství policejního oddělení v Žilině," uvedli k události policisté.

V táboře stálo dohromady deset stanů typu týpí, po vichřici jejich zůstalo zničených šest. V každém bylo deset dětí a jeden vedoucí.

"Mohu potvrdit, že jsme krátce po půlnoci přijali tísňové volání na linku 155 o tom, že v táboře údajně vichřice shodila stany a na místě se mají nacházet zraněné děti," uvedla pro tvnoviny.sk mluvčí Operačního střediska záchranné zdravotní služby SR Alena Krčová. Šlo podle ní o těžší dostupný terén s popadanými stromy, proto byl zásah koordinován s hasiči i policií.

Kromě chlapce se zranilo ještě dalších sedm dětí. Podrobnosti však policie nezveřejnila. "Vzhledem k citlivosti případu neposkytneme žádné další informace o této události, a to až do konce vyšetřování," uvedla policie. Slovenskem stejně jako částí naší republiky se prohnaly v noci na úterý silné bouřky a deště.

Související články

Další články