Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tragédii v Bohumíně připomíná obří pietní místo. Lidé stále chodí zapalovat svíčky

Tragédii v Bohumíně připomíná obří pietní místo. Lidé stále chodí zapalovat svíčky
Zdroj: Extra.cz
+ Dalších 17 fotografií
Požár v Bohumíně
Tragický požár v jednom z bohumínských paneláků zasáhl celé město. Patrné je to i v místě, kde k otřesné události došlo. Pod panelákem lidé vytvořili obrovské pietní místo, které tvoří stovky svíček i plyšáků. Na své známé i milované, kteří zahynuli v ohnivém pekle, chodí zavzpomínat obyvatelé Bohumína i více než dva týdny po požáru.

Na bohumínském sídlišti to na první pohled vypadá, jako by se nic nestalo. Jakmile ale člověk spatří jeden panelák s ohořelým rohem posledních dvou pater, je hned jasno. Tady došlo 8. srpna k vražednému požáru.

Lidé vzpomínají na zesnulé

O tom, že místní nemohou zapomenout na děsivé výjevy z tragédie, pak svědčí pietní místo, které přímo pod panelákem vzniklo. Pár metrů od místa, kam dopadly nebohé oběti, které před požárem vyskočily z oken, se rozprostírá kruh ze stovek svíček. Ten pak vyplňuje množství nejrůznějších plyšáků.

Bolest ze ztráty milovaných pak připomíná i fotografie obětí, které někdo umístil na pietní místo. Některé svíčky jsou už vyhořelé a převrácené, na okrajích přesto hoří nově zapálené. Lidé tak stále nemohou zapomenout na šokující událost, která otřásla nejen Bohumínem, ale i celým Českem.

Matka se nemohla rozloučit se svými dětmi

V posledních dnech navíc probíhají pohřby jedenácti zesnulých. V pondělí se pozůstalí v ostravském krematoriu rozloučili s Lenkou V. (†30), Nicolou G. (†17) a teprve devítiletým Dominikem. Jeho babička a matka dvou dcer přežila, ale protože je s těžkými popáleninami ve vážném stavu, nemohla říct svým milovaným ani poslední sbohem.

Za incidentem stojí Zdeněk K. Ten podpálil byt své rodiny, ve kterém se v tu chvíli nacházela jeho žena, syn s přítelkyní a vnuk. Svým příbuzným nedal sebemenší šanci, když polil vstupní dveře benzínem a zapálil je. Oheň se pak rozšířil a připravil o život celkem jedenáct lidí. Pět z nich vyskočilo před požárem z oken, pád neměli šanci přežít.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy