Tragédie zamilovaného páru vhání slzy do očí: Tyto fotky snad fotil sám ďábel
Snímek dvojice, která se právě dozvěděla, že jejich devatenáctiměsíční syn se utopil, pořídil fotograf John Gaunt. Za fotku z roku 1954 později dostal Pulitzerovu cenu.
Svět umí být krutý ale také k fotografům. V roce 1993 pořídil Kevin Carter v Súdánu snímek dítěte, které umírá, protože nemá co jíst. Na dítě čeká sup. Odletěl, až když ho Carter odehnal pryč. V roce 1994 získal Carter Pulitzerovu cenu. Ve stejný rok ale spáchal sebevraždu. Dohnaly ho deprese a veřejné mínění. Carter se psychicky složil, protože tušil, že pro umírající dítě mohl udělat více.
Velmi silná je také fotka, kterou v roce 1985 pořídil Frank Fournier v Kolumbii. Třináctiletá Omayra Sanchez zůstala po výbuchu sopky uvězněná pod troskami vlastního domu. Dívka umírala nekonečných 60 hodin. Její tělo bylo zaklesnuté pod kládou.
Také Fournier čelil kritice, že dívce nepomohl. Prý to ale opravdu nešlo. "Nikdo jí nemohl pomoci. Záchranáři se k ní neustále vraceli, přicházeli i místní farmáři, snažili se ji utěšit a modlili se s ní. Když jsem mačkal spoušť, cítil jsem naprostou bezmoc před touto dívkou, která s odvahou a důstojností čelila smrti. Musela cítit, že z ní odchází život," uvedl fotograf. O tři hodiny později dívka zemřela na podchlazení. Její poslední slova patřila mámě. Poprosila, aby se za ni maminka modlila.
Ve fotogalerii naleznete další fotky, které nesou silný příběh. Například když fotograf Sam Shere v roce 1937 zachytil zkázu vzducholodě Hindenburg. Nebo když Kurt Strumpf v roce 1972 vyfotil člena palestinského komanda. Teroristé na OH v Mnichově zabili 11 sportovců z Izraele. Velmi silný je také snímek, který v roce 1997 pořídil v Bělorusku Paul Fusco. Ten zachytil rozměr tragédie v Černobylu.