Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Tragédie vlčího muže, předlohy Mauglího: Do smrti lezl po čtyřech, vyl a vrčel

Dina Sanichar: Vlčí dítě z Indie, které nemluvilo, jen štěkalo jak pes
Zdroj: Wikimedia Commons/cropped from materials provided by the Rijksmuseum, Public domain
Tragický osud

Z příběhů vlčích dětí nepřestává mrazit. Jedním z lidí, které vychovaly divoké šelmy, byl i Dina Sanichar, jehož příběh se stal předlohou pro Knihu džunglí. Reálný Mauglí měl ale tragický osud, do smrti na lidi jen vrčel a štěkal.

Dinu vychovali vlci, živil se syrovým masem

Dina Sanichar se narodil odhadem roku 1860 nebo 1861. Teplo domova ale nikdy nepoznal, vychovávali ho divocí vlci. Chlapce objevili lovci v džungli, když mu bylo přibližně šest let. Zuřivě před nimi střežil svou jeskyni. Hoch byl po šokujícím nálezu okamžitě převezen do civilizace, ale nedokázal se už nikdy naučit ani základní návyky, a prakticky celý svůj zbytek života tak jen protrpěl.

Dina Sanichar se živil syrovým masem. Rád také ohlodával kosti. Než se do jídla pustil, pečlivě ho očuchal. Jeho chování nepřipomínalo člověka ani v nejmenším, preferoval chození po čtyřech, po dvou mu to zkrátka nešlo.


Vlčí muž jen štěkal, nemluvil

V sirotčinci ho pojmenovali po sobotě, což byl den, kdy tam byl převezen. Nikdy se nenaučil mluvit, dokázal pouze výt, štěkat a vrčet. Později sice Dina lidské řeči tak nějak rozuměl, komunikovat se svým okolím ale nedokázal. Zajímavé je, že to, co mu naopak šlo, mělo být podle všeho kouření. Toho se nedokázal vzdát až do svých asi 35 let, kdy zemřel na tuberkulózu.

Tragický osud vlčího dítěte se stal podkladem ke vzniku Knihy Džunglí. Vlčí muž ale prožil mnohem drsnější život než kreslený Mauglí.

Dina Sanichar není jediným známým vlčím dítětem Indie. Dalším byl třeba chlapec Shamdeo, kterého nalezli v lesích, když mu byly asi čtyři roky. Chlapec měl ostré špičáky a zahnuté dlouhé nehty podobné drápům.


Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy